Tempo950x100

Tempo300x100

Поля популярного горіха, з якого роблять фуа-гра, сягнули розміру Гавайських островів

Поля популярного горіха, з якого роблять фуа-гра, сягнули розміру Гавайських островів
Фото: з відкритих джерел

Площі кеш’ю у Кот-д’Івуар, який зараз є найбільшим світовим експортером цих горіхів, сягнули розміру Гавайських островів – 1,6 млн га.

Горіхи кеш’ю набули особливої популярності завдяки їх застосуванні у виробництві альтернативного молока та інших продуктів. 

Приміром, нещодавно французький рослинний бренд Aberyne запустив до різдвяних свят веганську фуа-гру Foi Green на основі кеш’ю. А молода канадська компанія The Frauxmagerie виготовляє із цих горіхів цілу лінійку сирів – Botanic True Blue, Botanic Boka, Botanic Camembert та Botanic Swizz.

Image 1

Горіхи кеш’ю багаті на вітаміни та мінерали, зокрема залізо та магній. Окрім того, вживання кеш’ю може знизити ризик серцево-судинних захворювань, інсульту та інфаркту.

Водночас надто активне розширення плантацій під горіхами викликає занепокоєння у світової спільноти. У деяких частинах Кот-д’Івуару, де вирощують кеш’ю, з 2019 по 2023 рік спостерігалася втрата первинних лісів на 25%.

«Розширення насаджень зараз іде на південь і схід до так званих «мозаїчних» екосистем сухих лісів і пасовищ. Тож значна частина сухого саванного лісу зараз знаходиться під загрозою, – говорить Джуліан Орам, старший директор Mighty Earth, глобальної правозахисної організації, яка працює над захистом живої планети, в Африканському регіоні.

З огляду на це Mighty Earth вимагає, аби індустрія ввела мораторій на подальше розширення цих ландшафтів і співпрацювала з урядовими структурами, фермерами, біологами та місцевим громадянським суспільством, щоб відновити деградовані території.

Джерело: newfood.media

Перегляди: 32
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/polya-populyarnogo-goriha-z-yakogo-roblyat-fua-gra-syagnuly-rozmiru-gavajskyh-ostroviv
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати