Tempo950x100

Tempo300x100

Понад 2 млн гектарів землі потребують розмінування на деокупованих територіях України

Понад 2 млн гектарів землі потребують розмінування на деокупованих територіях України
Фото: з відкритих джерел

Заміновані поля стали однією з основних проблем для українських сільгоспвиробників. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук.

“Заміновані поля — фактично це одна з головних проблем, яка зараз заважає товаровиробникам почати вирощувати свої культури. І в цьому питанні нам доведеться ще багато років розбиратися, тому що за всіх наших зусиль самостійно, як державі, так і аграріям впоратися з цим завданням фактично неможливо”, — сказав він.

За даними Марчука, є певний прогрес, тому що у 2023 році понад 200 тис. гектарів землі було передано після розмінування для проведення сільськогосподарських робіт. У поточному році заплановано розмінувати до 500 тис. гектарів.

“Але я хотів би уточнити, що в умовах війни тільки на деокупованих територіях понад 2 млн гектарів землі мають бути обстежені та в разі виявлення мін мають бути розміновані. Але це великі обсяги, десятки років, на жаль, може, на це знадобитися”, — сказав заступник голови Всеукраїнської аграрної ради.

На його переконання, Україна потребує допомоги союзників, щоб збільшити кількість саперних груп й кількість необхідного обладнання та автомобілів для розмінування

“Від цього залежатиме й те, як ми будемо використовувати свої землі. У цьому зацікавлений і світ. Тому що якщо ми звільняємо свої території, якщо ми їх розмінували, ми маємо можливість вирощувати. А якщо ми маємо можливість вирощувати, ми маємо можливість експортувати те, чого потребує світ. Тому та допомога, яка буде надана Україні в розмінуванні території, вона в кінцевому підсумку призведе до того, що продовольчої кризи у світі не буде, тому що Україна буде працювати”, — наголосив Марчук.

Перегляди: 12
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/ponad-2-mln-gektariv-zemli-potrebuyut-rozminuvannya-na-deokupovanyh-terytoriyah-ukrayiny
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати