Понад 2 млн гектарів землі потребують розмінування на деокупованих територіях України

Понад 2 млн гектарів землі потребують розмінування на деокупованих територіях України
Фото: з відкритих джерел

Заміновані поля стали однією з основних проблем для українських сільгоспвиробників. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук.

“Заміновані поля — фактично це одна з головних проблем, яка зараз заважає товаровиробникам почати вирощувати свої культури. І в цьому питанні нам доведеться ще багато років розбиратися, тому що за всіх наших зусиль самостійно, як державі, так і аграріям впоратися з цим завданням фактично неможливо”, — сказав він.

За даними Марчука, є певний прогрес, тому що у 2023 році понад 200 тис. гектарів землі було передано після розмінування для проведення сільськогосподарських робіт. У поточному році заплановано розмінувати до 500 тис. гектарів.

“Але я хотів би уточнити, що в умовах війни тільки на деокупованих територіях понад 2 млн гектарів землі мають бути обстежені та в разі виявлення мін мають бути розміновані. Але це великі обсяги, десятки років, на жаль, може, на це знадобитися”, — сказав заступник голови Всеукраїнської аграрної ради.

На його переконання, Україна потребує допомоги союзників, щоб збільшити кількість саперних груп й кількість необхідного обладнання та автомобілів для розмінування

“Від цього залежатиме й те, як ми будемо використовувати свої землі. У цьому зацікавлений і світ. Тому що якщо ми звільняємо свої території, якщо ми їх розмінували, ми маємо можливість вирощувати. А якщо ми маємо можливість вирощувати, ми маємо можливість експортувати те, чого потребує світ. Тому та допомога, яка буде надана Україні в розмінуванні території, вона в кінцевому підсумку призведе до того, що продовольчої кризи у світі не буде, тому що Україна буде працювати”, — наголосив Марчук.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/ponad-2-mln-gektariv-zemli-potrebuyut-rozminuvannya-na-deokupovanyh-terytoriyah-ukrayiny
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

    26 Липня

    Шовкопряди, черв’яки та коники: 16 видів комах погодили для вживання у їжу

    Китай суттєво збільшив імпорт російської пшениці, але скоротив закупівлю кукурудзи

    Мінагрополітики та Держпродспоживслужба отримали нове ІТ обладнання придбане за кошти ЄС

    Україна збільшує експорт сої

    На залізничній мережі України навантажено понад 1,6 млн т зернових у липні

    Іспанія залишиться одним з основних напрямків експорту української пшениці та кукурудзи

    Українські аграрії мають обирати інновації і сучасні технології, щоб конкурувати з європейськими фермерами

    Понад 5,8 тис. вагонів з агропродукцією відправлено зі знижкою 30%

    Понад 9 тисяч агрогосподарств залучили цього року кредити на розвиток

    Експорт кукурудзи в 2024/25 МР може стати найнижчим за останні 8 сезонів, пшениці — за 11

    БІЛЬШЕ НОВИН