Попри дефіцит на внутрішньому ринку, Україна експортує азотні добрива

Попри дефіцит на внутрішньому ринку, Україна експортує азотні добрива
Фото: з відкритих джерел

Згідно даних Держмитниці, за підсумками листопаду 2021 року експорт азотних добрив з України склав 105 тис. т на суму 62 млн $.

Про це повідомляє пресслужба УКАБ.

Поставки відбувалися до Румунії, Болгарії, Аргентини, Італії, Угорщини та деяких інших країн. Найбільше було відправлено за кордон карбаміду – 63 тис. т. Також було експортовано 25,5 тис. т карбамідо-аміачної суміші (КАС) та 16 тис. т вапняково-аміачної селітри (ВАС). Водночас варто відмітити, що згідно даних Держмитниці КАС було експортовано за середньою ціною $317/т, тоді як його вартість на внутрішньому ринку України в цей період становила не нижче $600/т без ПДВ. Таким чином, це може бути свідченням демпінгового експорту дефіцитного товару.

«Як відомо, ціни на азотні добрива за 2021 рік зросли в 3 рази, в першу чергу через здорожчання вартості природнього газу. В результаті на світовому та українському ринку очікується певний дефіцит азотних добрив. У відповідь на це деякі країни виробники азотних добрив почали обмежувати експортні поставки, визначаючи пріоритетом забезпечення своїх внутрішніх ринків, зокрема сільськогосподарських виробників», – розповідає Роман Сластьон, генеральний директор УКАБ.

Разом з тим, за минулий місяць імпорт азотних добрив в Україну склав 275 тис. тонн на суму 136 млн $. «Такий обсяг імпорту значно перевищує показники попередніх місяців і зумовлений високою вартістю добрив на внутрішньому ринку України, а також певним дефіцитом азотних добрив на фоні надзвичайно високої вартості основної сировини для їх виробництва та стримуванням продажів вітчизняними виробниками», – пояснив експерт.

Найбільше Україна імпортувала аміачної селітри – 82 тис. т, карбаміду – 70 тис. т, карбамідо-аміачної суміші (КАС) – 55 тис. т, безводного аміаку – 37 тис. т та сульфату амонію – 29 тис. т. Основними постачальниками азотних добрив в Україну в минулому місяці стали: Білорусь, Узбекистан, Російська Федерація, Казахстан, Польща, Болгарія, Литва, Грузія, Латвія та Туркменістан.

Перегляди: 10
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/popry-deficzyt-na-vnutrishnomu-rynku-ukrayina-eksportuye-azotni-dobryva
Like
Цікаво
Подобається
1
Сумно
2
Нічого сказати