Попри відновлення зернової ініціативи залізничні поставки зерна до портів Чорного моря різко скоротилися

Попри відновлення зернової ініціативи залізничні поставки зерна до портів Чорного моря різко скоротилися
Фото: з відкритих джерел

Укрзалізниця фіксує значне скорочення вагонних поставок зерна до портів Великої Одеси, незважаючи на відновлення роботи зернового коридору, – повідомили у департаменті комерційної роботи компанії.

«Якщо раніше показник денного вивантаження вагонів з зерном в портах Одещини складав 700-900 вагонів, то зараз він знизився до 92 вагонів. У травні показник середньодобового  вивантаження вагонів з зерном склав 243 вагони. Станом на 22 травня в напрямку портів Великої Одеси рухалося 962 вагони з зерновим вантажем, а час очікування в черзі складав 10,5 днів», – йдеться у повідомленні.

В порту Ізмаїл, що є альтернативою чорноморським портам України, склалася критична ситуація з накопиченими вагонами. Станом на 17 травня в напрямку порту рухалися 2428 вагонів з зерновими вантажами, тоді як вивантаження складає лише 94 вагони. Внаслідок зміни суден під завантаженням показник середньодобового вивантаження у травні зменшився до 87 вагонів, тому час очікування вивантаження виріс до 25,8 днів.

Ще однією причиною накопичення вагонів в порту Ізмаїл є переорієнтування вантажопотоків внаслідок блокування зернового коридору та обмеження експорту до сусідніх країн.

Крім того, роботу уповільнює низький рівень технічного забезпечення операторів (відсутність критих складів, потужного обладнання для розвантаження) та висока залежність роботи порту від погодних умов.

Джерело: GrainTrade

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/popry-vidnovlennya-zernovoyi-inicziatyvy-zaliznychni-postavky-zerna-do-portiv-chornogo-morya-rizko-skorotylysya
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати
1