Попит на українську кукурудзу залишається стабільним завдяки затримці збирання

Попит на українську кукурудзу залишається стабільним завдяки затримці збирання
Фото: з відкритих джерел

Затримка збирання та необхідність формування експортних партій до завершення роботи зернового коридору змушують трейдерів активізувати закупівлі, що призвело до зростання цін до рівня позаминулого тижня.

В Україні станом на 21 жовтня з 12% площ або 528 тис га намолочено лише 2,7 млн т кукурудзи з врожайністю5,1 т/га, тоді як торік на цю дату з 32% площ або 1,7 млн га було зібрано 11,2 млн т з врожайністю 6,34 т/га.

Відкриття портів Чорного моря активізувало експорт кукурудзи з України, який завдяки значним торішнім запасам за період 1 липня – 24 жовтня сягнув 6,3 млн т, зокрема у жовтні – 1,45 млн т у порівнянні з 1,8 млн т та 0,385 млн т відповідно за такий же період торік.

Ціни попиту на кукурудзу з поставкою в порти Чорного моря та Дунаю за тиждень виросли на 5-10 $/т до 190-215 $/т або 7500-8500 грн/т СРТ-порт, повернувшись до рівня попереднього тижня.

На тлі різкого зниження вартості залізничних перевезень та необхідності швидкої доставки кукурудзи в порт для виконання експортних програм, на деяких елеваторах трейдери пропонували за кукурудзу 6200-6600 грн/т.

Ціни попиту з боку європейських покупців залишаються стабільними, але зменшення обсягів перевезень в бік західних кордонів збільшило рентабельність та швидкість поставок, що одразу призвело до зростання попиту на кукурудзу на елеваторах західних областей.

За даними АПК-Інформ, у 2021/22 МР Україна збільшила експорт кукурудзи у порівнянні з попереднім сезоном на 13% з 23,9 до 27 млн т, що стало третім за величиною показником після рекордних 30 млн т сезону 2018/19. В листопаді, грудні, лютому, серпні та вересні попереднього сезону було зафіксовано рекордний місячний експорт, а у грудні 2021 року – найбільший місячний експорт кукурудзи за всю історію спостережень.

Основним покупцем української кукурудзи у 2021/22 МР стали Китай, який скоротив її імпорт у порівнянні з 2020/21 МР на 29% до 6 млн т, Іспанія що збільшила його на 11% до 3,1 млн т, та Румунія, яка збільшила закупівлі з 379,7 тис т до 2,5 млн т.

Експерти АПК-Інформ вважають, що в разі продовження роботи зернових коридорів Україна у 2022/23 МР експортує 24 млн т кукурудзи, що на 11% поступатиметься показнику 2021/22 МР. За песимістичного сценарію, експорт кукурудзи з України не перевищить 14,4 млн т.

Джерело: graintrade.com.ua

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/popyt-na-ukrayinsku-kukurudzu-zalyshayetsya-stabilnym-zavdyaky-zatrymczi-zbyrannya
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

  17 Червня

  Аграрії під загрозою: спрощену систему оподаткування можуть ліквідувати

  У травні сапери очистили і повернули аграріям в користування майже 30 тис. га сільгоспземель

  Морозиво з беконом та бородинським хлібом — львівський сімейний бренд створює нові смаки

  У Німеччині інфіковане АЧС м’ясо потрапило в магазин

  На Донеччині цьогоріч уклали 187 договорів купівлі-продажу сільгоспземель

  Новий функціонал еРиба – ставайте першими бета-тестувальниками електронних послуг

  В Україні дорожчає м’ясо: скільки коштують свинина та сало

  “Питання продовольчої безпеки”: Молочні підприємства закликають уряд не вимикати їм електроенергію

  Виробництво зернових буде збитковим, заробити допоможуть соняшник та ріпак, – дослідження

  Полуниця, черешня, лохина: які ціни на ягоди

  БІЛЬШЕ НОВИН