Tempo950x100

Tempo300x100

Порушників правил експорту українського зерна до Польщі, Словаччини, Угорщини, Румунії та Болгарії починають штрафувати 

Порушників правил експорту українського зерна до Польщі, Словаччини, Угорщини, Румунії та Болгарії починають штрафувати 
Фото: з відкритих джерел

В Україні з 1 лютого набули чинності нові правила експорту агропродукції до деяких країн Європейського Союзу, згідно з якими за їх порушення експортерів позбавлятимуть права верифікації, повідомив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький.

Він нагадав, що в Україні 10 листопада 2023 року було впроваджено оновлену процедуру експорту зернових, олійних культур і продуктів їх переробки для забезпечення гарантованого експорту прозорими та доброчесними компаніями.

“Процедура верифікації – це внесення до переліку верифікованих компаній тих, хто є платником ПДВ. Це обов’язкова умова. Тих, хто з початку повномасштабного вторгнення успішно експортував продукцію й повертав валютну виручку, визнають добропорядними (експортерами – ІФ-У)”, – сказав заступник міністра і додав, що ця внутрішня українська процедура орієнтована на максимальне забезпечення валютної виручки в країну.

Висоцький уточнив, що для підприємств важливо бути в списку верифікованих експортерів, оскільки це дає змогу без додаткових процедур, без отримання ліцензії експортувати зернові й олійні культури та продукти їх переробки.

Якщо підприємство не перебуває в переліку сертифікованих, то воно має подати окремий пакет документів для отримання ліцензії та пройти ще більш деталізовану процедуру вивчення, аналізу й підтвердження доброчесності та права на експорт, пояснив заступник міністра.

За його інформацією, з 10 листопада до списку верифікованих агроекспортерів Міністерство аграрної політики та продовольства внесло близько 2,5 тис. суб’єктів підприємницької діяльності, які пройшли перевірку й мають право експортувати без обмежень.

Висоцький також наголосив, що 2023 року Україна запропонувала узгоджувати з Польщею, Словаччиною, Угорщиною, Румунією та Болгарією ліцензування експорту українських пшениці, кукурудзи, ріпаку та соняшнику.

“Дійсно, просто так туди експортувати не можна (чотири сільгоспкультури – ІФ-У). Якщо підприємство хоче туди експортувати, й одна з цих п’яти держав підтверджує, що вони мають потребу й готовність цей продукт імпортувати, тоді видається ліцензія на конкретну партію. (…) Отримавши заявку, ми запитуємо ці країни: “Вам ця продукція потрібна?” Якщо є підтвердження, тоді видається ліцензія. Якщо країни не підтверджують (готовність прийняти партію українського зерна – ІФ-У), то вона йде виключно транзитом”, – розповів заступник міністра.

За його словами, у разі порушення правил експорту пшениці, кукурудзи, ріпаку та соняшнику до Польщі, Словаччини, Угорщини, Румунії та Болгарії підприємство виключають зі списку верифікованих експортерів, і воно може подати заявку на внесення до списку лише через шість місяців. До цього моменту підприємству доведеться на кожну партію готувати пакет документів, отримувати ліцензію й підтверджувати свою доброчесність.

Висоцький повідомив, що це положення набуло чинності з 1 лютого, і закликав усіх експортерів не порушувати правил, які є корисними для всіх учасників ринку.

Джерело: Інтерфакс-Україна

Перегляди: 1922
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/porushnykiv-pravyl-eksportu-ukrayinskogo-zerna-do-polshhi-slovachchyny-ugorshhyny-rumuniyi-ta-bolgariyi-pochynayut-shtrafuvaty
Like
Цікаво
1
Подобається
Сумно
Нічого сказати

  22 Лютого

  Імпортовані з Польщі добрива займають до 10% українського ринку

  Микола Сольський обговорив з румунським колегою транзит української агропродукції

  Мініатюрні букети: у Польщі створили унікальний формат чаю

  Danone планує продати бізнес у рф підприємцю, пов’язаному з небожем Кадирова

  Програма USAID АГРО надасть 5,6 млн грн на втілення проєкту із запобігання корупції в сфері земельних відносин

  Добовий пропуск української агропродукції через кордон з Польщею з початку лютого зменшився в 6 разів

  Мінагрополітики розпочало роботу над створенням Концепції Державної програми розвитку тваринництва

  Супермаркети оновили ціни на яблука, груші та виноград

  Чернігівська агрофірма будує елеватор на 30 тисяч тонн

  Україна продала м’яса за кордон на $892 млн: основні покупці

  БІЛЬШЕ НОВИН