Посіви та насадження без шкідників

Посіви та насадження без шкідників
Фото: Hands of a young farmer touching a young green plants of wheat, agronomist checks and explores leaves

Зниження температурного режиму та дощова погода кінця квітня дещо стримували розповсюдження шкідників у посівах польових культур та багаторічних насаджень. Та з підвищенням позначок на стовпчиках термометрів умови для їх розмноження та поширення стали значно сприятливішими. Тому фахівці Ukravit рекомендують господарствам проводити регулярний моніторинг полів та насаджень і за потреби застосовувати відповідні інсектициди. 

«Головна зброя агронома у весняний період – регулярний моніторинг полів та багаторічних насаджень і проведення за його результатами інсектицидних обприскувань, – зазначає керівник департаменту агротехнологій  компанії Олександр Мигловець. – А тому із настанням стабільних підвищених температурситуацію зі шкідниками потрібно тримати на контролі. Тим паче, що вже сьогодні зернові потерпають від клопа шкідливої черепашки, смугастих блішок, злакових попелиць і мух, хлібних п’явиць, цикадок; кореневу систему культур пошкоджують личинки комплексу ґрунтових шкідників.  В молодих посівах соняшника у різних областях відзначаються попелиціта пошкодження довгоносиками. У плодових насадженнях масово шкодять садові довгоносики, листокрутки та сисні шкідники; триває вихід та розселення оленки волохатоїНе надто відрізняється й ситуація по інших культурах – всі вони більшою чи меншою мірою пошкоджуються шкідниками. І прогнозовано, що при стабілізації температурного режиму ситуація погіршиться».

Для контролю поширених шкідників озимих і ярих зернових, соняшника та інших польових культур, а також плодових насаджень Олександр рекомендує обрати контактно-системний інсектицид Венон (клотіанідин, 200 г/л + альфа-циперметрин, 100 г/л). Поєднання діючих речовин препарату забезпечує швидкий «нокаут»-ефект і тривалий період захисної дії проти комплексу сисних та листогризучих шкідників (у тому числі стійких до піретроїдів) і попереджує появу у них резистентності.

Клотіанідин блокує постсинаптичні холінергічні рецептори, викликаючи надмірне перезбудження нервових клітин, а альфа-циперметрин порушує проникність клітинних мембран і виступає інгібітором натрієвих каналів, внаслідок чого відбувається надлишкове виділення ацетилхоліну під час проходження нервових імпульсів через синаптичний ланцюжок, і шкідник гине через сильне нервове перезбудження. 

На зернових Венон ефективно контролює клопа шкідливу черепашку, попелиць, трипсів, хлібних жуків, злакових мух. На соняшнику – види совок, довгоносиків, клопів, попелиць. У плодових інсектицид відмінно справляється з яблуневим пильщиком, трипсами, попелицями, плодожерками, листовійками та іншими. Препарат також стане у пригоді при боротьбі зі шкідниками ріпака, овочевих, кукурудзи та інших культур.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/posivy-ta-nasadzhennya-bez-shkidnykiv
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

  24 Травня

  Для кредитування аграріїв на прифронтових територіях необхідно розробити умови страхування

  Експорт олійної продукції через порти Одеси становить близько 75%-80%

  Найбільша пекарня світу підмішає у тісто солодкі мікробні білки, які не викликають ожиріння

  Україна увійшла до трійки найбільших постачальників меду до ЄС

  У червні може зрости ставка плати за використання зерновозів ЦТЛ

  Зростання цін на європейську пшеницю зменшує експорт з ЄС та сприяє нарощуванню поставок з рф

  Захоплений окупантами Інститут рису на Херсонщині змінює напрям роботи

  Ціни закупівлі живця коливаються в межах 58,5–62 грн/кг

  На Одещині зʼявиться лабораторія, яка моделюватиме виробництво круп

  Прибутки з гектарів. Якими будуть ціни на землю в Україні та скільки на цьому можна заробити

  БІЛЬШЕ НОВИН