Посли ЄС погодили новий компроміс щодо експорту української агропродукції

Посли ЄС погодили новий компроміс щодо експорту української агропродукції
Фото: Excellent images of flags for your business

Посли країн Європейського Союзу підтримали продовження лібералізації торгівлі з Україною. Домовленість передбачає нові обмеження.

Про це повідомило головування Бельгії в Раді ЄС.

Там зазначають, що ухвалене рішення забезпечить «збалансований підхід між підтримкою України та захистом сільськогосподарських ринків ЄС». Тепер за цей компроміс має проголосувати Європарламент. 

Як пише «Радіо Свобода», посли погодили рішення на умовах, що квоти й мита запроваджуватимуть з огляду на обсяги імпорту не лише у 2022 й 2023 роках, а і другому півріччі 2021-го. Це компромісна угода із, зокрема, Францією та Польщею, які вимагали включити до розрахунків увесь 2021 рік.

«Базовий період, що використовується для активації захисного механізму, буде продовжено до другого семестру 2021 року. Комісія також посилить деякі формулювання у своїй декларації… Це дуже делікатний баланс, якого держави-члени могли б досягти сьогодні в прекрасному дусі компромісу», — повідомив  журналістам у Брюсселі неназваний чиновник, знайомий із перебігом дискусій.

Нині продовження торговельних пільг для України діє до 5 червня 2025 року. Це рішення містить поправки, які передбачають посилення гарантій для фермерів ЄС.

Джерело: hromadske.ua

Перегляди: 13
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/posly-yes-pogodyly-novyj-kompromis-shhodo-eksportu-ukrayinskoyi-agroprodukcziyi
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
1
Нічого сказати