Посуха в Україні набула критерію небезпечного агрометеорологічного явища,- Укргідрометеоцентр

Посуха в Україні набула критерію небезпечного агрометеорологічного явища,- Укргідрометеоцентр
Фото: з відкритих джерел

Протягом першої декади жовтня в більшості областей України через посуху утримувалися несприятливі умови для вчасної сівби озимини, оптимальні строки якої в більшості областей уже закінчилися. Про це йдеться в декадному огляді Укргідрометеоцентру.

Як зазначають фахівці, критичні умови були зумовлені повітряно-ґрунтовою посухою, яка за тривалістю та інтенсивністю набула критерію небезпечного агрометеорологічного явища в районах, де запаси вологи не поповнювалися впродовж 40-60 днів.

«Найгірша ситуація щодо зволоження ґрунту склалася в Одеській, Херсонській, Миколаївській, Кіровоградській, багатьох районах Вінницької, Черкаської, Харківської областей, де 0-10 та 0-20 см шари ґрунту були зовсім сухі. У більшості районів вказаних областей бездощовий період розпочався ще на початку серпня, і станом на 10 жовтня його тривалість досягла 50-60 днів. Лише в деяких районах Херсонської та Запорізької областей на початку декади пройшли помірні дощі, які дещо пом’якшили умови, хоча в основному були зволожені лише верхні шари ґрунту і припинення ґрунтової посухи не відбулося, адже в більш глибоких шарах ґрунту вологи майже немає», – вказується в огляді.
Також зазначається, що вказані погодні умови негативно впливали на початковий ріст та розвиток уже засіяної озимини, зокрема озимого ріпаку, його сходи утворювалися зріджені, часто насіння не проростало зовсім.

Водночас погодні умови впродовж декади були сприятливими для збирання врожаю пізніх культур.

Джерело: АПК-Інформ

Перегляди: 17
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/posuha-v-ukrayini-nabula-kryteriyu-nebezpechnogo-agrometeorologichnogo-yavyshha-ukrgidrometeoczentr
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати