Tempo950x100

Tempo300x100

Працюємо у невизначеності: де межа господарювання, а де колабораціонізм? – фермер з Херсонщини

Працюємо у невизначеності: де межа господарювання, а де колабораціонізм? – фермер з Херсонщини
Фото: 146672

Аграрії, чиї господарства знаходяться на тимчасово окупованих територіях, опинилися у складному стані через невизначеність законодавства. З одного боку, їх господарська діяльність може вважатися злочином, з іншого – агропідприємства можуть бути націоналізовані владою рф.

Учасник Всеукраїнської аграрної Ради з півдня Херсонщини, керівник одного з агропідприємств, ім’я якого не можна називати з відомих причин, розповідає:

«На сьогодні ми в ситуації непорозуміння – де межа роботи, а де межа колабораціонізму?  Всі сподіваються у перемогу ЗСУ і повернення територій півдня, що ми звідси виженемо орків. Але окупаційною владою було виставлено  дедлайн 1 вересня – до цієї дати підприємства мають бути зареєстровані, або їх майно буде націоналізовано рф. Є господарства, чиї власники виїхали з регіону, їм ще складніше. На окупованій території реєстрація підприємства можлива лише за участі власника, якщо власник особисто не з’явився, то воно націоналізується».

Більшість господарств, чиї власники не виїхали за межі України та здійснюють сільськогосподарську діяльність, належать до невеликих змелекористувачів, які обробляють від 20 до 1000 гектарів. Наразі вони потребують якнайшвидшого прийняття Проекту Закону про внесення змін до Закону України “Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України” щодо особливостей діяльності на тимчасово окупованій території України №7646, який підтримує ВАР.

«У регіоні є чимало господарств, власники яких залишилися і працюють на землі –  це невеликі, вони оброблюють від 20 га до 1000 га –  таких дуже багато. Фермери сьогодні не розуміють, що їм робити. Саме їм потрібен сигнал від держави. Держава повинна показати, що є межа: якщо тебе примусили зареєструватися, бо інакше твоє майно заберуть, то така реєстрація не є злочином, такий фермер не підпадає під закон про колаборацію. Але якщо ти робиш усе це добровільно – інша справа. Зараз провести межу між добровільною та недобровільною діяльністю досить важко», – зазначає фермер з Херсонщини.

Важливо, щоб відповідний закон був прийнятий Україною до 1 вересня, оскільки є ризик, що багато українських підприємств буде націоналізовано владою рф.

«Всіх проблем законопроєкт 7646 не вирішить, але закон дасть чіткий посил, що звичайна діяльність у разі небезпеки для майна і життя фермера, не є злочинною. Господарський цикл закінчено, виробники мають запаси зерна, яке нема куди реалізувати, і це на руку окупантам, які все заберуть, вивезуть, зароблять на цьому. А місцеве населення залишиться ні з чим», – резюмує керівник агропідприємства з Херсонської області.

Перегляди: 6
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/praczyuyemo-u-nevyznachenosti-de-mezha-gospodaryuvannya-a-de-kolaboraczionizm-fermer-z-hersonshhyny
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати