Правительство одобрило концептуальные направления удешевления кредитов для покупки сельхозземель

Правительство одобрило концептуальные направления удешевления кредитов для покупки сельхозземель

Відповідне розпорядження № 882-р було прийнято 29 вересня 2019 року, пише ЮРЛІГА.

У 2020 році заплановано запровадити обіг земель с/г призначення. Однак вартість кредитів в Україні залишається однією із найбільших перепон для запровадження вільного обігу земель.

Тому Уряд поставив перед собою завдання запровадити інструменти, які спростять малим с/г товаровиробникам доступність до кредитів та їх здешевлення для купівлі земель с/г призначення вже у 2020 році. Адже для малих с/г товаровиробників зараз кредитний ресурс є або дуже дорогим, або взагалі недоступним.

Для зменшення навантаження на малих с/г товаровиробників під час сплати відсотків за користування кредитами необхідно розробити механізми надання державної підтримки із здешевлення кредитів с/г товаровиробникам для купівлі землі та запровадити механізми гарантування зобов’язань таких товаровиробників.

Для розв’язання проблеми Уряд пропонує такі механізми:

здешевлення кредитів сільськогосподарським товаровиробникам;

часткове гарантування за кредитами с/г товаровиробникам на купівлю землі.

Малі с/г товаровиробники зможуть отримувати підтримку або за одним з цих механізмів, або за обома одночасно. Критерії визначення сільськогосподарських товаровиробників малими встановить Мінекономіки.

Здешевлення кредитів сільськогосподарським товаровиробникам

Здешевлення кредитів с/г товаровиробникам передбачає насамперед доступність таких кредитів малим с/г товаровиробникам. Цільовим призначенням цих кредитів буде купівля земель с/г призначення. Граничний строк кредитів, які будуть здешевлюватися, визначить Кабмін.

Умови для держпідтримки

Аби отримати держпідтримку на здешевлення кредитів, позичальник не має бути банкрутом або перебувати на стадії ліквідації, або мати відкриту справу про банкрутство чи прострочену більше ніж 6 місяців заборгованість перед держбюджетом, ПФУ та фондами загальнообов’язкового державного соцстрахування. Він має бути зареєстрований як суб’єкт господарювання та відповідати встановленим критеріям.

Заплановано запровадити такі основні механізми державної підтримки:

– часткова компенсація відсоткової ставки за кредитом на купівлю землі – надається у розмірі не більше облікової ставки НБУ, що діє на дату нарахування відсотків, але не вище розмірів, передбачених кредитними договорами. Її надаватимуть позичальнику щомісяця за нараховані і сплачені у поточному періоді відсотки за користування кредитом;

– часткова компенсація кредиту на купівлю землі – її буде розраховано як відсоток суми кредиту на купівлю землі. Фактично такий інструмент означає, що тіло кредиту, на який нараховується відсоткова ставка, стає меншим.

С/г товаровиробник зможе вибрати, за якою програмою він хоче отримати підтримку, якщо відповідатиме критеріям обох програм.

Часткове гарантування за кредитами сільськогосподарським товаровиробникам на купівлю землі

Часткове гарантування за кредитами малим с/г товаровиробникам на купівлю землі може надаватися їх банкам-кредиторам за умови, що цільовим призначенням кредитування буде купівля землі. Обсяг кредитів за частковим гарантуванням та строки визначить Уряд окремим рішенням.

Гарантування може бути запроваджено за 2 варіантами.

Перший варіант – утворення державної агенції або фонду часткового гарантування кредитів, у яких буде утворено незалежну наглядову раду.

Другий варіант – надання державних гарантій на користь банків-кредиторів у забезпечення часткового виконання зобов’язань малих сільськогосподарських товаровиробників – позичальників на портфельній основі через визначеного Кабміном державного оператора.

 

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/pravytelstvo-odobrylo-konceptualnye-napravlenyya-udeshevlenyya-kredytov-dlya-pokupky-selhozzemel
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати