Прем’єр Польщі розповів, доки діятиме ембарго на ввезення українського зерна

Прем’єр Польщі розповів, доки діятиме ембарго на ввезення українського зерна
Фото: з відкритих джерел

Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що заборона імпорту українського збіжжя діятиме доки не буде вибудувано модель відповідної співпраці з Україною.

Про це, як пише “Європейська правда“, повідомляє RMF FM.

Моравецький нагадав, що опівночі 16 вересня Польща одноосібно ввела заборону на імпорт українського зерна незважаючи на те, що Європейський Союз цього не зробив.

“Ми дотримали слова. Як я сказав кілька днів тому: або Єврокомісія продовжить заборону на імпорт, продовжить ембарго, або ми самі введемо ембарго на наступні місяці, на наступні квартали, поки не відпрацюємо модель співпраці з нашим східним, українським сусідом”, – додав він.

Крім того, єврокомісар з питань сільського господарства Януш Войцеховський спрямував до голови Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн лист, в якому просить переглянути ухвалене рішення і повернути заборону імпорту українського збіжжя.

Нагадаємо, у п’ятницю Єврокомісія оголосила, що не буде продовжувати обмеження на імпорт сільськогосподарської продукції з України після 15 вересня, але Київ погодився вжити заходів з обмеження імпорту зі свого боку.

Попри це, Польща, Угорщина та Словаччина вирішили запровадити односторонні обмеження. Причому у Варшаві заявили, що їхні обмеження діятимуть безстроково. Словацькі обмеження діятимуть до кінця року.

Водночас Румунія погодилась на компроміс Єврокомісії щодо імпорту українського зерна.

Болгарія ж від ідеї продовження заборони відмовилася. У четвер Національні збори Болгарії ухвалили рішення про підтримку скасування заборони на імпорт української агропродукції після 15 вересня.

Перегляди: 4
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/premyer-polshhi-rozpoviv-doky-diyatyme-embargo-na-vvezennya-ukrayinskogo-zerna
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
1
Нічого сказати