174499

Президент озвучив плани по розширенню експорту сільгосппродукції

Президент України Володимир Зеленський під час зустрічі із аграріями у Херсонській області назвав умови, за яких зросатиме експорт сільськогосподарсьої продукції. Одна із них - якісна продукція, а також промоція.

Про це повідомляє пресслужба президента.

, херсонські фермери попросили допомогти у просуванні української продукції на міжнародних ринках. Зеленський зазначив, що до цього процесу мають бути залучені українські дипломати.

"Ці люди повинні мати дипломатичний досвід і відповідну освіту...Тобто там посол не для того, щоб зустрічати мене й відчиняти двері. А для того, щоб продавати вітчизняний товар. Це головне. Ну і геополітика", - сказав президент.

Він зазначив, що Міністерство закордонних справ наразі розробляє відповідну концепцію.

Керівник Офісу президента Андрій Єрмак додав, що за ініціативою міністра закордонних справ наразі відновлюється інститут торговельних представництв. Завдання інституту - промоція українського виробника.

"Думаю, що протягом місяця-двох ми вже почнемо працювати в цьому напрямку", - уточнив Єрмак.

Вітчизняний агрохолдинг запустив першу гастростудію м’яса та їжі

Про це повідомляється на фейсбук-сторінці компанії.

«У нас готують найсмачніші страви з м’яса з особливим натхненням», – ідеться в дописі.

Перша гастростудія відкрилася у Києві.

Нагадаємо, власник МХП Юрій Косюк раніше анонсував, що агрохолдинг рухатиметься до кулінарної компанії, яка годує людей.

Джерело: AgroTimes

Антитіла корів можуть стати новітньою зброєю проти COVID-19

Біотехнологічна компанія Південної Дакоти планує уже цього літа розпочати клінічні випробування боротьби з COVID-19 шляхом генетичного модифікування корів та отримання в результаті антитіл, котрі допомагатимуть людському організму боротися зі збудником коронавірусу.

«Це багатообіцяюче та перспективно», — коментує Амеш Адаля, лікар-інфекціоніст Центру охорони здоров'я університету Джона Хопкінса.

«По суті, корів використовують як гігантський біореактор», — каже вірусний імунолог Вільям Клімстра з Піттсбурзького університету.

Ці дослідження — це проект, який веде SAb Bioterarapes Sioux Falls, SD (біотехнологічна компанія Південної Дакоти на базі Sioux Falls). Компанія генетично змінює молочних корів, щоб певні імунні клітини несли ДНК, котрі б допомагали людському організму виробляти антитіла. Генетично модифіковані корови, які могли б допомогти боротися з COVID-19, зараз перебувають на утриманні в Південній Дакоті. Така розробка дозволяє тваринам виробляти велику кількість антитіл для людини проти введеного в них патогенного білка, такого як гетерогенний поверхневий білок нового коронавірусу.

«Саме корови можуть надати ще одну перевагу: більшість компаній, які намагаються виробляти антитіла для боротьби з COVID-19, покладаються на масове виробництво однакових копій однієї версії, так зване моноклональне антитіло, яке при потраплянні в організм щільно прикріплюється до певної частини вірусу. Замість того, щоб створити лише один різновид антитіл, корови створюють поліклональні антитіла — цілий ряд молекул, які розпізнають кілька частин вірусу, а це природний спосіб боротьби з патогенами», — говорить Едді Салліван, президент і генеральний директор SAb Biotherapeutics.

Науковий журнал з молочного скотарства «Hoard's Dairyman» повідомляє, що біотехнологічна фірма сподівається розпочати клінічне випробування протягом найближчих двох місяців. Чекатимемо результатів та сподіваємося що корови не лише нас «годуватимуть», а й врятують від пандемії нового COVID-19.

Джерело: milkua.info

В Україні повним ходом йдуть жнива

Жнива входять в активну фазу – намолочені перші 100 000 т збіжжя. Про це повідомляється на сторінці Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства у мережі Facebook у п’ятницю.

«Через погодні умови старт збиральних робіт цього року розпочався раніше, ніж у попередні роки. Першими почали жнивувати деякі райони південних областей. Так, станом на 26 червня озимину (ячмінь, пшеницю та ріпак) зібрали з площі 35,700 га. Зокрема, у Миколаївській області обмолочено близько 26 000 га, у Херсонській – 7,240 га, в Одеській – 2,500 га», – зазначається у повідомлені.

Люди виграли суд у фермера, який працював на землі державного заказника

Активісти громадського формування "Екологічний патруль" повідомили про перемогу в суді апеляційної інстанції у справі проти фермера, який орендував земельну ділянку в межах заповідної території. Про це повідомляється на сторінці організації у Facebook. 

Мова йде про заказник загальнодержавного значення "Проліски". Як заявили в "Екопатрулі", ділянку фермер орендував з метою сінокосіння, "а в цей час нахабно розорював землі, які відносяться до ПЗФ". 

"Ця судова справа для нас поки що є найдовшою, бо почалась вона ще на початку 2018 року... Ми намагались вирішити питання з іншим чином. Звертались до обласного ГУНП, відкривали кримінальне провадження, але вони перенаправляли справу до Магдалинівського РОВД, який не без корупційної складової залишав справу без руху. Але цей пост не про корупцію, яку важко не побачити у Магдалинівському районі, а про перемогу, яку ми змогли домогтися через суд", - йдеться у повідомленні.

Активісти уточнили, що за два роки розгляду отримали документи, які підтвердили порушення законодавства.

"Це перша практика в Україні, коли суд прийняв сторону громадськості, а не бізнесу. Хоч і не з першого разу. Ми відстояли дострокове розірвання договору з Магдалинівською райдержадміністрацією та повернення землі громаді", - заявили в організації.  

Джерело: greenpost.ua

Зниження цін на полуницю триває

В Україні знову дешевшає полуниця повідомляють аналітики проекту EastFruit. При цьому, основна пропозиція місцевої ягоди на ринку країни на даний момент становить полуниця з центральних та південних областей. Із-за надзвичайної ситуації у західних регіонах країни та на Закарпатті поставки даної продукції звідти практично не здійснюються.

Якщо ще минулого тижня середні оптові ціни на полуницю в Україні не опускалися нижче 35-70 грн/кг ($1,31-2,62/кг), то вже на поточному тижні вони почали стрімко знижуватися в південних і центральних регіонах країни. Зокрема, на даний момент виробники полуниці вже пропонують до продажу цю ягоду за ціною 30-55 грн/кг ($1,12-2,06/кг), що в середньому на 17% дешевше, ніж тижнем раніше.

Певну підтримку цінам надають несприятливі погодні умови в західних регіонах країни, де тривають проливні дощі, які вже привели до втрати значної частини врожаю цієї ягоди. За словами операторів ринку, виробники полуниці на Закарпатті на даний момент взагалі не можуть приступити до збирання цієї ягоди. Внаслідок цього, на внутрішньому ринку країни в даний час домінує ягода з південних і центральних регіонів, в той час як постачання з Закарпаття практично не здійснюються.

Варто відзначити, що навіть після негативного цінового тренда, вартість полуниці в Україні на сьогоднішній день в середньому на 28% вище, ніж в кінці червня 2019 року.