Проблеми зі збутом вирощеного врожаю мають майже 70% українських аграріїв

Проблеми зі збутом вирощеного врожаю мають майже 70% українських аграріїв
Фото: з відкритих джерел

Результати опитування, проведеного експертами ІА «АПК-Інформ» серед 530 сільгоспвиробників у 16 регіонах України, свідчать про те, що 69% респондентів наразі мають складнощі з реалізацією зернових та олійних культур як нового, так і старого врожаю.

При цьому слід відзначити, що найважче вдається знайти покупців аграріям Хмельниччини (97%), Кіровоградщини та Київщини (по 91%), а також Черкащини (89%), Дніпропетровщини (88%), Полтавщини (84%) і Львівщини (82%). Легше з пошуком покупців сільгоспвиробникам на Закарпатті, де лише 18% опитаних мають складнощі з реалізацією зернових та олійних, на Рівненщині, Вінниччині та Волині цей показник складає 34%, 26% та 38% відповідно.

«Багато сільгоспвиробників скаржаться на низькі ціни попиту, що ледь-ледь покривають затрати на вирощене збіжжя і часто є навіть нижчими, ніж його собівартість. Також є проблеми у зв’язку з відсутністю ринку збуту через зупинку роботи більшості українських морських портів та підвищення цін на логістику», – додають експерти.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/problemy-zi-zbutom-vyroshhenogo-vrozhayu-mayut-majzhe-70-ukrayinskyh-agrariyiv
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати