Продовження Індією режиму безмитного імпорту гороху відкриває перспективи для українських виробників

Продовження Індією режиму безмитного імпорту гороху відкриває перспективи для українських виробників
Фото: Семена гороха

Можливості безмитного постачання гороху до Індії створюють вигідні перспективи для українських виробників. Таку думку висловила очільниця ГО «Співтовариство виробників і споживачів бобових України» Антоніна Скляренко.

Як зазначили в асоціації, нещодавно уряд Індії оголосив про продовження до 3 жовтня п.р. дії режиму безмитного імпорту до країни жовтого гороху. Це рішення було зумовлене серйозними погодними проблемами, які негативно вплинули на врожайність місцевих сільськогосподарських культур та спричинили їх дефіцит на внутрішньому ринку.

«Попит на український жовтий горох у світі залишиться стабільним до кінця року, а ціни будуть зростати. Можна очікувати, що ціни на врожай українського гороху у 2024 році будуть становити не менше $325 за тонну», – прогнозує А. Скляренко.

Також вона додала, що українські аграрії, передбачаючи підвищення попиту та цін на світовому ринку, вже збільшили площі під цією зернобобовою. Так, за офіційними даними, в Україні посіяно 161 тис. га гороху, але реальні показники посівних площ вищі.

«Майбутній сезон обіцяє бути вдалим для виробників гороху, оскільки буде забезпечений світовий попит на вирощену бобову за вигідними цінами», – вважає очільниця асоціації.

Джерело: АПК-Інформ

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/prodovzhennya-indiyeyu-rezhymu-bezmytnogo-importu-gorohu-vidkryvaye-perspektyvy-dlya-ukrayinskyh-vyrobnykiv
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати