Продовження “зернової угоди” лише на 60 днів суперечить домовленостям – Кубраков

Продовження “зернової угоди” лише на 60 днів суперечить домовленостям – Кубраков
Фото: з відкритих джерел

В Україні не погоджуються з ініціативою Росії щодо продовження “зернової угоди” лише на 60 днів. Така позиція рф суперечить документу, підписаному Туреччиною та ООН. 

Про це заявив віце-прем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков.

Кубраков наголосив, що мінімальний термін продовження “зернової угоди” становить 120 днів. Це прописано у початкових домовленостях, затверджених посередниками.

“Чекаємо на офіційну позицію ООН і Туреччини як гарантів ініціативи”, – резюмував Кубраков.

Нагадаємо, за підсумками переговорів з ООН у Женеві російська сторона заявила, що готова продовжити термії дії “зернової угоди” після 18 березня. Щоправда, “тільки на 60 днів”.

Раніше Україна наполягала на безстроковому подовженні “зернової угоди”, напалягаючи, що вона має бути продовжена щонайменшена чотири місяці.

Нагадаємо, що зернова угода, яка має на меті забезпечення безпечного проходу суден з кількох українських портів для експорту продовольства, була підписана 21 липня 2022 року. 19 листопада угоду було подовжено на 120-денний термін. Термін її дії закінчується 18 березня 2023 року.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/prodovzhennya-zernovoyi-ugody-lyshe-na-60-dniv-superechyt-domovlenostyam-kubrakov
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
1
Нічого сказати