Продовження зернової угоди призвело до стрімкого зниження фрахтових ставок у травні

Продовження зернової угоди призвело до стрімкого зниження фрахтових ставок у травні
Фото: з відкритих джерел

Досягнута в середині травня угода про продовження термінів дії «зернового коридору» ще на два місяці аж ніяк не сприяла всіма очікуваному підвищенню фрахтових ставок через велику кількість вільного тоннажу, що накопичився в регіоні. Цей факт у своєму місячному звіті відзначив фрахтовий оглядач Валерій Войніченко.

Більш того, додав він, стрімке зниження ставок у другій декаді травня повернуло фрахтовий ринок до показників кінця лютого п.р.

«Розпочавши травень на позначці 1552 пунктів, Балтійський фрахтовий індекс суховантажного тоннажу (БФІ) до кінця місяця знизився до 977 пунктів, або на 37%. При цьому зниження фрахтової кон’юнктури спостерігалося для всіх без винятку типорозмірів балкерів», – зазначив експерт.
Найбільшу волатильність, що перевищує дворазову величину, продемонстрував індекс BCI для балкерів кейпсайз. Підвищившись у кінці першої декади травня до позначки 2630 пунктів, у наступні дві декади місяця він знизився до 1218 пунктів.

«Для панамаксів увесь місяць також спостерігалося лише зниження фрахтової кон’юнктури. Індекс BPI для панамаксів, що знаходився на початку травня на позначці 1563 пунктів, до кінця місяця знизився до 1045 пунктів, або на 33,1%», – додав В. Войніченко.

Індекс BSI для супрамаксів у травні знизився з 1144 до 881 пункту, опустившись значно нижче психологічно важливої позначки в 1000 пунктів. Індекс BHI для хендісайзів у травні знизився з 661 до 572 пунктів, або на 13,5%.

Джерело: АПК-Інформ

Перегляди: 4
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/prodovzhennya-zernovoyi-ugody-pryzvelo-do-strimkogo-znyzhennya-frahtovyh-stavok-u-travni
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати