Прогноз курсу долара та євро у червні 2025: основні фактори впливу

У червні 2025 року валютний ринок України залишатиметься під впливом низки важливих чинників, що визначатимуть динаміку курсу долара та євро. За оцінками фінансових експертів, очікується, що курс долара коливатиметься у межах 41,6–42 гривень, а євро — від 45,5 до 47 гривень.
Про це розповідає AgroReview
Ключові чинники впливу на валютний ринок
Директор департаменту фінансових ринків та інвестиційної діяльності “Глобус Банку” Тарас Лєсовий зазначає, що одним із найважливіших факторів залишається політика Національного банку України. НБУ продовжує дотримуватися стратегії керованої гнучкості обмінного курсу, що дозволяє уникати різких стрибків і ефективно контролювати ринок через валютні інтервенції. За словами Лєсового, послаблення інфляційного тиску сприяє стабілізації гривні.
Вагомий вплив на курс має і нинішній стан внутрішньої економіки: аграрний сектор, промисловість та інші сфери, які формують ВВП, демонструють активний розвиток. Водночас, зміни у співпраці з Європейським Союзом після завершення дії “економічного безвізу” можуть позначитися на динаміці експорту. На початку можливо певне скорочення обсягів продажів за кордон, однак для металургійної галузі збережено спеціальні преференції.
“Зміни у форматі співпраці з ЄС після завершення дії “економічного безвізу” можуть вплинути на експортну динаміку. На старті можливе певне зниження обсягів продажів за кордон, але для металургії зроблено виняток — тут преференції збережені. Утім, резерви валют у країни достатні — $46,7 млрд за підсумками квітня — тож навіть у разі короткострокових коливань серйозного тиску не буде”, – вважає банкір.
Додатково актуальною залишається ймовірна “зернова блокада” на кордоні з Польщею. На думку експертів, ця ситуація навряд чи стане критичною для українського експорту, проте можливі наслідки все ж варто враховувати — будь-які обмеження експорту впливають на надходження валюти в країну.
Роль міжнародної допомоги та прогноз курсу
Важливим фактором є міжнародна фінансова підтримка України. У поточному році очікується понад $55 млрд допомоги, з яких понад $38 млрд мають бути спрямовані на покриття дефіциту держбюджету. Частина цієї фінансової підтримки, ймовірно, буде перенесена на 2026 рік, що дозволить зберігати макроекономічний баланс і стримувати послаблення гривні.
Стосовно курсових орієнтирів Тарас Лєсовий підтверджує, що у червні долар, ймовірно, залишатиметься в діапазоні 41,6–42 гривні, а євро — 45,5–47 гривень. Поточне незначне зростання курсу є прогнозованим, зважаючи на закладений у бюджеті середньорічний курс на рівні 45 грн за долар. Водночас, початковий орієнтир на 2025 рік — 42,02 грн за долар — може бути досягнутий у найближчий період.
Експерт також підкреслює, що курс євро більше залежить від глобальних тенденцій на валютному ринку, зокрема від динаміки пари “євро-долар”.
“Наразі чітко прогнозувати поведінку цих валют складно — торговельні суперечки між США та ЄС залишаються відкритими. Інвестори, які втекли від долара до євро, не поспішають повертатися. Разом з тим, враховуючи всі можливі економічні перипетії, курс 1 євро дорівнюватиме 1,05-1,15 дол. Нижня планка можлива за умов нормалізації торговельних відносин”, – зазначає Тарас Лєсовий.