Производители мелитопольской черешни подсчитывают убытки

Производители мелитопольской черешни подсчитывают убытки

Виробники черешні підраховують збитки. Після затяжних дощів врожай, здебільшого, залишився на деревах у садах. Втрати склали 70-90 відсотків, повідомив Геннадій Подживалов, голова правління Асоціації виробників «Мелітопольська Черешня».

Про це пише propozitsiya.com.

За словами Геннадія Подживалова, через неврожай та погану якість ягоди, цьогоріч фермери не змогли вийти на ринок під брендом «Мелітопольська черешня», котрий Асоціація виробників запатентувала у вересні 2020-го року.

«Для виробників черешні Мелітопольського району цей рік був найбільш невдалим за останні 5-7 років. Річ у тому, що ми сподівалися, що врожай буде хорошим тому, що цвітіння було пізніше, була тепла погода. Але в період дозрівання плодів пішли масові опади», — каже Геннадій Подживалов.

Геннадій пояснює, що корінь рослини — це своєрідна помпа, яка вбирає занадто багато вологи. Ягоди нею насичувалися і в цей період було прохолодно. А щойно потеплішало, ягоди почали тріскатися, втрачати товарний зовнішній вигляд і смакові якості. Особливо висока температура спостерігалася вночі, все це викликало гниття ягід на деревах.

«Опади були протягом місяця, з паузою, перервами 3-4 дні. Випали, практично, тримісячні норми в нашому регіоні. Тому врожай ягід був великий, але ми не змогли його зібрати. У зв’язку з тим, що ягода була розтріскана, був неякісний продукт», — зауважує Геннадій Подживалов.

Також голова правління асоціації додає, що багато фермерів намагалися врятувати ягоду, обробляли препаратами, стримуючи негативні явища. Але, з огляду на те, що дощі були системними, ці препарати погано спрацювали.

«Втрати, в середньому, склали від 70 до 90%. Ми не змогли ягоду відвезти далеко, одиниці змогли її відвезти. Тому в цьому році ситуація дуже плачевна і витрати, які були пов’язані зі збором врожаю. На деревах не можна було залишати розтріскану ягоду, її потрібно було зняти тому, що це негативні наслідки для дерев», — наголошує Геннадій Подживалов.

За словами Геннадія Подживалова, «Мелітопольську черешню» чекали на ринках України в усіх регіонах. І хоча логістика була налагоджена, довезти товар не вдалося.
«Якщо ми рахуємо за нормою, то сухих речовин в ягоді має бути 15-17% то в цьому випадку було 5-7%. Ягода була перенасичена вологою. Вона була м’яка, тендітна і везти її на далекі відстані та давати їй стрес охолодженням було дуже небезпечно», — акцентує голова правління.

Нині фермери та виробники черешні думають про використання нових технологій, але поки що вони занадто дорогі.

 

 

Перегляди: 3
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/proizvoditeli-melitopolskoy-chereshni-podschityvayut-ubytki
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

  21 Квітня

  Ціни на пшеницю в Україні зростають на тлі скорочення пропозицій

  Українські аграрії безплатно можуть перевірити ґрунти після військових дій

  Ми втрачаємо ринок, на якому працювали багато років: польський бізнес просить фермерів розблокувати кордон з Україною

  Будівлю колишнього Інституту зернових культур продали у 16,5 тисяч разів дорожче від стартової ціни

  20 Квітня

  Світові ціни на какао оновили історичний рекорд

  Аграрії почали сіяти гречку: як проходить посівна в Україні

  Агротрейдер Viterra перед злиттям із Bunge купує елеватор в Україні

  Перші українські тепличні томати майже вдвічі дорожчі за турецькі: які ціни

  19 Квітня

  В Мінагрополітики обговорили питання поставок насіння української кукурудзи на європейські ринки

  Штучний інтелект відтворив справжній жир грудного молока

  БІЛЬШЕ НОВИН