Пролонгація зернового коридору на 120 днів є важливим сигналом для розвитку агросектору

Пролонгація зернового коридору на 120 днів є важливим сигналом для розвитку агросектору
Фото: з відкритих джерел

Пролонгація зернового коридору на 120 днів – це важливий сигнал для подальшої роботи агросектору, – розповів голова ВАР Андрій Дикун.

«Зернова угода – це можливість експорту з України. Невизначеність з блокуванням морських портів дестабілізувала галузь, тому що в Україні надлишки зерна, які необхідно продавати, щоб аграрії мали обігові кошти для наступного циклу агровиробництва», – зазначив очільник ВАР.

До повномасштабного вторгнення рф 8-9 млн тонн зерна на місяць експортувалося через морські порти. Спрямувати такі обсяги через західний кордон наразі неможливо, адже європейська інфраструктура не в змозі прийняти таку велику кількість зерна.

Деблокада портів вже дала змогу експортувати з 1 серпня 11 млн тонн агропродукції до 38 держав, вже у вересні-жовтні Україна фактично вийшла на відвантаження близько 7 млн тонн агропродукції щомісяця.

Це сигнал агровиробникам, що весняна посівна буде доцільною, доступ до ринків збуту відкрито. Проте, загроза з боку рф залишатиметься.

«Для нас, асоціацій, так само як і для українського уряду, президента та парламенту зрозуміло, що ми не можемо продовжувати розвивати наш аграрний сектор так, як це було раніше, тому що росія після війни нікуди не дінеться, і ми завжди будемо мати певні ризики блокування наших портів», – додав Андрій Дикун.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/prolongacziya-zernovogo-korydoru-na-120-dniv-ye-vazhlyvym-sygnalom-dlya-rozvytku-agrosektoru
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати