Tempo950x100

Tempo300x100

Протестувальники використовують тему українського агроекспорту, щоб вибити для себе преференції з боку своїх урядів

Протестувальники використовують тему українського агроекспорту, щоб вибити для себе преференції з боку своїх урядів
Фото: з відкритих джерел

Складається враження, що блокувальники кордонів використовують тему українського агроекспорту, намагаючись вибити для себе преференції з боку своїх урядів. Про це заявив заступник голови Всеукраїнської Аграрної Ради Денис Марчук в ефірі телеканалу “Київ”, коментуючи блокування кордонів з боку країн-сусідів на заході.

За його словами страйкарі таким чином отримують можливість розпочати переговори зі власним урядом для врегулювання власних проблем. 

“Ми бачили подібну ситуацію в Польщі. Там зав’язався діалог влади та аграріїв і фермери та перевізники цієї країни закінчили мітингувати, але раптово почали блокувати кордон на території Румунії. Начебто наша агропродукція заважає роботі їх фермерів. Проте відомо, що ми не здійснюємо експорт на територію Румунії, а використовуємо її лише як транзитну зону. Експортні потужності України в напрямок Румунії дійсно виросли, за використання їх інфраструктури вони отримують гроші, що наповнює тамтешні бюджети. Тому передумов цим страйкам немає”, – пояснив Денис Марчук.

Схожа ситуація була і з мітингувальниками Словаччини та Угорщини, каже Денис Марчук.

“Якщо ми подивимось на вимоги румунських мітингарів, то побачимо, що там мало питань, які стосуються українського агроекспорту. Вони вимагають не підіймати ціни на пальне, на страхування техніки, закликають не змінювати систему оподаткування. Подібні вимоги висували і польські фермери. На скільки довго будуть акції протесту на румунському кордоні не відомо. Хоча з ними вже був діалог на рівні прем’єр-міністра цієї країни і не страйк не мав повторитись”, – зазначив заступник голови ВАР.

Денис Марчук вважає, що за акціями протесту може стояти росія, бо тільки їй вигідно зривати поставки українських фермерів на зовнішні ринки.

“Виходить так, що якась “третя сила” підігріває протестні настрої, які закінчились в одній країні і почались в іншій. Звичайно у блокуванні логістичних маршрутів зацікавлена російська сторона. Країна-агресор розуміє, що аграрний сектор наповнює бюджет України звідки йде фінансування збройних сил”, – заявив Денис Марчук.

Та додав, що правоохоронні органи України та Румунії мають детально розібратись, хто стоїть за блокування кордону. 

Перегляди: 54
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/protestuvalnyky-vykorystovuyut-temu-ukrayinskogo-agroeksportu-shhob-vybyty-dlya-sebe-preferencziyi-z-boku-svoyih-uryadiv
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

  23 Лютого

  Вилов риби та інших водних біоресурсів в Україні торік збільшився на 13%

  Президентка Єврокомісії анонсувала розблокування до 137 млрд євро для Польщі та додаткову підтримку фермерів

  Українські урядовці приїхали на кордон, а польська сторона проігнорувала зустріч

  Австрійська компанія створила морозиво із плодів баобаба

  Штат Міннесота і Чернігівська область поглиблять взаємодію в аграрному секторі

  Експортні ціни на російську пшеницю знизилися до мінімуму з 2020 року

  Єврокомісія шукає баланс між допомогою Україні та захистом ринку ЄС

  10 млн гривень грантової підтримки вже отримали аграрії цього року на розвиток садів і теплиць

  Ціни на пшеницю знижуються під тиском стриманого попиту

  У Польщі висипали український ріпак з трьох зерновозів: Україна вимагає покарати причетних

  БІЛЬШЕ НОВИН