Tempo950x100

Tempo300x100

Протягом другої декади січня загрозливих явищ для перезимівлі озимих в Україні не спостерігалося

Протягом другої декади січня загрозливих явищ для перезимівлі озимих в Україні не спостерігалося
Фото: з відкритих джерел

Протягом другої декади січня посіви озимих зернових культур в Україні перебували в стані зимового спокою, загрозливих явищ для їх перезимівлі не спостерігалося. Про це пише АПК-Інформ з посиланням на дані моніторингу фахівців Національної академії аграрних наук України.

«Разом з тим дуже низькі температури повітря, які відмічалися протягом цього місяця, місцями недостатня висота снігового покриву на посівах, сильні вітри призвели на деяких територіях до відмирання верхньої частини надземної маси рослин пшениці озимої, яка не була покрита снігом. Але оскільки критичних температур вимерзання не відзначено, то цей фактор не несе загрози для озимини», – уточнили фахівці.

Також вони зауважили про необхідність звернути увагу на посіви озимих зернових (особливо пізніх строків сівби) при відборі зразків рослин (монолітів) 25 січня на полях з нерівним рельєфом, де спостерігалося видування снігового покриву. У разі, коли на поверхні було зафіксовано температуру повітря нижче 20-24°С морозу, мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння на таких ділянках могла наближатися до критичної.

«Таким чином, за нестійких погодних умов (коливання температурного режиму), які спостерігаються протягом останніх днів, постійний моніторинг за станом озимих зернових культур має бути на порядку денному впродовж усієї перезимівлі», – зазначили вчені.

Перегляди: 7
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/protyagom-drugoyi-dekady-sichnya-zagrozlyvyh-yavyshh-dlya-perezymivli-ozymyh-v-ukrayini-ne-sposterigalosya
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати