Tempo950x100

Tempo300x100

Прийнято новий Технічний регламент затвердження типу щодо тракторів

Прийнято новий Технічний регламент затвердження типу щодо тракторів
Фото: з відкритих джерел

На засіданні Кабінету Міністрів України було прийнято Технічний регламент затвердження типу сільськогосподарських і лісогосподарських транспортних засобів, який стосується допуску на ринок та введення в експлуатацію сільськогосподарських та лісогосподарських тракторів.

Про це повідомила пресслужба УКАБ.

Прийняття регламенту направлено на імплементацію українських НПА до актів ЄС у сфері технічного регулювання в АПК, зокрема в частині запровадження в Україні європейських процедур із введення в обіг та експлуатацію сільськогосподарських тракторів.

УКАБ вітає відповідне рішення, адже прийняття нового Технічного регламенту зумовлено закладанням умов для: 

  • зниження нетарифних бар’єрів у торгівлі сільськогосподарськими машинами та обладнанням; 
  • можливості їх доступу до зовнішніх ринків;
  • роботи Уряду та профільних міністерств в напрямі підписання Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислових товарів (Угода АСАА).

Новий Технічний регламент набирає чинності через 6 місяців з дня опублікування. Водночас, протягом 24 місяців з дати набрання чинності (до 1 червня 2026 року), виробники і постачальники с/г техніки можуть застосовувати на свій вибір Технічний регламент (діючий регламент, визначений постановою КМУ №1367 від 28.11.2011, або новоприйнятий).

“Також передбачено,  що типи тракторів і с/г техніки, які були введені в експлуатацію до 1 червня 2026 року і мають відповідні сертифікати затвердження типу, не можуть бути заборонені чи обмежені з причин невідповідності оновленому законодавству. Тобто, всі отримані до зазначеного терміну сертифікати затвердження типу або нині діючі, залишаються чинним. Тож модельні ряди тракторів, які вже багато років в Україні, будуть успішно постачатися на ринок і надалі”, – зазначив координатор комітету техніки УКАБ Олег Нестеров. 

Довідково: цей Технічний регламент розроблений на основі Регламенту (ЄС) № 167/2013 Європейського Парламенту та Ради про схвалення та ринковий нагляд за сільськогосподарською та лісогосподарською технікою і на виконання Плану заходів щодо розвитку технічного регулювання на період до 2025 року. 

Перегляди: 14
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/pryjnyato-novyj-tehnichnyj-reglament-zatverdzhennya-typu-shhodo-traktoriv
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати