путін розповів про “умови” повернення РФ до “зернової угоди”
Країна-агресор росія “розгляне можливість” повернення до “зернової угоди” лише у разі повного виконання її умов.
Про це заявив російський диктатор володимир путін, пишуть російські ЗМІ.
Він стверджує, ніби рф “виявляла чудеса витримки і толерантності, продовжуючи зернову угоду”.
Він також заявив, що “зернова угода” нібито призвела до прямих втрат для російських аграріїв у 1,2 млрд дол.
“Наша країна в змозі замістити українське зерно, як на комерційній, так і на безплатній основі. Тим паче, що у нас цього року знову очікується рекордний врожай. Продовження “зернової угоди” у тому вигляді, в якому вона існувала, втратила будь-який сенс. Ось чому ми виступили проти подальшого її продовження. Ми не проти самої угоди як такої. І ми розглянемо можливість повернутись до неї, але за однієї умови – якщо будуть у повній мірі враховані, а головне – реалізовані – всі без винятку принципи участі рф в угоді”, – стверджує диктатор.
Серед умов, які озвучив путін, – виведення з-під санкцій поставок російського зерна і добрив “на світові ринки”, підключення банків до SWIFT і припинення “всіх обмежень”.
“Нам потрібні не якісь обіцянки чи ідеї, нам потрібне виконання цих умов”, – додав путін.
Також він серед умов назвав відновлення поставок запчастин для сільгосптехніки та “вирішення питання з фрахтом і страхуванням російських суден”
Крім цього, він заявив, що “має бути відновлена” робота аміакопроводу “Тольятті-Одеса”. Також, за його словами, мають бути розблоковані “російські активи, пов’язані з сільським господарством”. Путін стверджує, що ці умови зазначені в Меморандумі рф з ООН.
“За виконання всіх цих умов ми негайно у цю угоду повернемось”, – стверджує путін.
Зауважимо, у кремлі відмовилися від продовження “зернової угоди”, дія якої завершилася 17 липня.
Що відомо про “зернову угоду”
Угода, відома як Чорноморська зернова ініціатива, була укладена окремо між росією та ООН й Україною та ООН за посередництва Туреччини в липні 2022 року у Стамбулі. Потім її кілька разів продовжували. Наразі термін її дії закінчується 17 липня.
Робота зернового коридору останніми місяцями практично заблокована російською стороною. Ще перед крайнім продовженням угоди, яке було здійснено в травні, рф погрожувала виходом із домовленостей і вимагала виконання низки своїх умов. Ішлося, зокрема, про розблокування зарубіжних активів та рахунків російських компаній, пов’язаних із продовольством та добривами, а також поновлення постачання сільгосптехніки, запчастин та сервісного обслуговування. Крім того, рф хотіла відновлення роботи аміакопроводу “Тольятті-Одеса” та перепідключення “Россільгоспбанку” до системи SWIFT.
Однак нещодавно в росії вкотре заявили про плани зупинити роботу коридору після завершення цього терміну.
Своєю чергою заступник міністра аграрної політики і продовольства України Тарас Висоцький розповідав про наявність альтернативного плану продовження експорту агропродукції, якщо росія вийде з домовленостей. Ішлося про те, щоб розширити пропускну спроможність Дунайського регіону і збільшити можливості з перевалки там. Крім того, триває введення в експлуатацію додаткових пунктів переходу й сухих портів на західному кордоні з Польщею і Румунією.
Джерело: Економічна правда