Рада хоче встановити ставку ПДВ для агроекспорту у 14%: аграрії заявляють про дискримінацію

Рада хоче встановити ставку ПДВ для агроекспорту у 14%: аграрії заявляють про дискримінацію
Фото: з відкритих джерел

Верховна Рада України може встановити ставку ПДВ у 14% на експорт всіх видів агропродукції, окрім олії, горіхів та меду. Всеукраїнська аграрна рада (ВАР) виступила проти відповідної правки до законопроєкту №10168-2.

Про це йдеться в повідомленні ВАР у Facebook.

Там зазначають, що відповідна правка №32 про ПДВ у 14% була підтримана податковим комітетом ВРУ під час підготовки законопроєкту до другого читання.

“Ці норми серйозно погіршать умови діяльності аграрного сектору, спричинять зниження закупівельних цін на агропродукцію та конкурентоспроможності наших агровиробників на міжнародному ринку. А дискримінаційна правка у вигляді збереження 0% ставки ПДВ для експорту олії порушує принцип рівності на ринку”, – зауважують аграрії.

Вони вважають, що це є фактично нові “соєві правки”, які не мають логічного пояснення, окрім бажання створити привілеї виробникам олії та горіхів.

“Задекларовано, що введення оподаткування експорту ПДВ за ставкою 14% необхідно для боротьби з неповерненням валютної виручки. Бо лише після повернення валюти, експортери зможуть змінити ставку на 0% та відшкодувати ПДВ. Але проблеми з неповерненням валютної виручки є і при експорті олії та горіхів”, – кажуть у ВАР.

За словами аграріїв, даних про те, що їх менше, ніж при експорті іншої аграрної продукції, немає.

У ВАР також заявляють, що запровадження оподаткування експорту 14% ПДВ є невиправданим заходом та надмірним тягарем для аграріїв. Бо вже передбачена законопроєктом перевірка СМКОР кожної експортної накладної гарантує блокування експорту тіньового зерна, а легальні експортери і так повертають валютну виручку. 

“Якщо ідею зі встановленням 14% ПДВ розглядати, як додатковий засіб для боротьби з чорним експортом, то вона повинна або поширюватися на весь аграрний експорт включно з олією, або застосовуватись лише до тих експортерів, у кого є неповернення валютної виручки, як це було раніше передбачено законопроєктом до внесення правки №32”, – підсумували у Всеукраїнській аграрній раді.

Тож ВАР звернулася до Верховної Ради України і закликала народних депутатів не підтримувати правку №32, яка встановлює 14% ставку ПДВ на експорт агропродукції.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/rada-hoche-vstanovyty-stavku-pdv-dlya-agroeksportu-u-14-agrariyi-zayavlyayut-pro-dyskryminacziyu
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати
1