Депутати підтримали законопроект щодо стимулювання гідротехнічної меліорації земель

Депутати підтримали законопроект щодо стимулювання гідротехнічної меліорації земель
Фото: з відкритих джерел

Верховна Рада в першому повторному читанні прийняла за основу законопроект № 5202-Д про організації водокористувачів та стимулювання гідротехнічної меліорації земель. Відповідне рішення підтримали 302 народних депутати.

Законопроектом передбачено внесення змін до законодавчих актів, які створять передумови для утримання водокористувачами меліоративної інфраструктури та залучення інвестицій в неї.

Законопроектом визначено правовий статус ОВК, унормовано процедуру створення та набуття ОВК прав на об’єкти меліоративної інфраструктури.

Також передбачено обов’язок замовника будівництва меліоративної мережі до початку її будівництва погодити умови надання послуг забору, доставки та відведення води, в тому числі механізму ціноутворення з власниками земельних ділянок, у власності яких сукупно перебуває не менше ніж дві третини земельних ділянок, меліорація яких забезпечуватиметься мережею, та користувачами земельних ділянок, у користуванні яких сукупно перебуває не менше ніж дві третини переданих в користування земельних ділянок, меліорація яких забезпечуватиметься мережею.

Законопроект містить положення, спрямовані на спрощення адміністративних процедур щодо будівництва та експлуатації меліоративних мереж та їх окремих об’єктів.

Також пропонується дозволити приватизацію насосних станцій, які не використовуються протягом не менш ніж десяти років, та щодо яких жодна ОВК протягом двох років після прийняття Закону не звернулася із заявою про отримання у власність об’єктів меліоративної мережі, до складу якої входить насосна станція. Вказаний механізм дасть можливість заощадити державні кошти, які наразі витрачаються на утримання непрацюючих насосних станцій, їх охорону і т.д.

Джерело: УНН

Перегляди: 5
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/rada-pryjnyala-za-osnovu-zakonoproekt-shhodo-stymulyuvannya-gidrotehnichnoyi-melioracziyi-zemel
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати