Радіація та стейк: вчені наполягають на опроміненні потенційно зараженої їжі
Опромінення їжі може зменшити кількість спалахів харчових захворювань, викликаних патогенними мікроорганізмами. Це демонструють дослідження, частково профінансовані Міністерством охорони здоров’я США.
У ході досліджень вчені проаналізували понад дві тисячі спалахів харчових захворювань за 2009-2020 рр., викликані Campylobacter, Salmonella, E. coli або Listeria monocytogenes. У жодному з них не було застосовано опромінення як метод обробки їжі, хоча часто саме завдяки цьому можна було запобігти масовим захворюванням.
Вчені говорять, що опроміненню мають піддаватися цілий перелік продуктів, включаючи м’ясо, птицю, свіжі яйця, спеції, деякі фрукти тощо.
«Це є безпечним і ефективним засобом зменшення кількості патогенних мікроорганізмів, що викликають хвороби, які передаються через їжу. Також це затримує дозрівання або проростання і подовжує термін зберігання продуктів», — зазначають дослідники.
Управління з контролю якості харчових продуктів і медикаментів США схвалило різноманітну їжу для опромінення, включаючи м’ясо, птицю, свіжі яйця та спеції. Проте цей метод не набув поширення через високі постійні витрати та острах споживачів купувати опромінену їжу.
За даними 2010 року, лише третина спецій, 0,1% імпортованих фруктів, овочів і м’яса були опромінені.
Найчастіше це яловичина, курятина та яйця. Наслідком вживання зараженої їжі стають масові госпіталізації та навіть смерть.
Вчені акцентують, що опромінення знищує велику частину патогенних мікроорганізмів. При цьому спеціальна технологія передбачає, що їжа не залишатиме радіоактивного заряду. Це найперше, що необхідно донести тим, хто споживатиме такі продукти, вважають вони.
Джерело: newfood.ua