Реформа шкільного харчування: як убезпечити дітей від масових отруєнь

Реформа шкільного харчування: як убезпечити дітей від масових отруєнь
Фото: з відкритих джерел

З початку року Держпродспоживслужбою здійснено більше 1,2 тисяч лабораторних досліджень харчових продуктів, які використовувались для приготування страв у закладах освіти, на відповідність параметрам безпечності. За результатами проведеного контролю встановлено 92 невідповідності за мікробіологічними показниками, що склало 7% від досліджуваних зразків. Про це повідомила голова Держпродспоживслужби Владислава Магалецька під час регіонального форуму «Реформа системи шкільного харчування».

Форум проводиться в межах Національної стратегії розбудови безпечного і здорового освітнього середовища у Новій українській школі. Нагадаємо, що 2021 рік – це рік реформи шкільного харчування. З 1 січня діє новий Санітарний регламент для закладів загальної середньої освіти. Найголовніше, що відрізняє цей документ від санітарних правил 2001 року – нові підходи до організації харчування. Вимоги документа базуються на принципах здорового харчування, рекомендованих Всесвітньою організацією охорони здоров’я.

«Я дуже вдячна Першій леді України Олені Зеленській, яка є «двигуном» реформи шкільного харчування. Держпродспоживслужба, зі своєї сторони, завжди надасть всі необхідні роз’яснення та допомогу закладам освіти у її впровадженні. Наше завдання – не штрафувати чи накладати санкції, а допомогти запустити цю вкрай важливу реформу», – зазначила Владислава Магалецька.

Загалом з початку року Держпродспоживслужбою було проведено 1660 позапланових та 117 планових заходів державного контролю у сфері безпечності харчових продуктів. Виявлено 11 операторів ринку, які не були зареєстровані у встановленому законодавством порядку, та 48 операторів ринку, які здійснювали свою діяльність без необхідних документів дозвільного характеру.

Держпродспоживслужба проводить навчання з питань безпечності харчування в закладах освіти, надає необхідні роз’яснення зацікавленим сторонам. Так, з початку року в областях та м. Києві проведено більше 3,3 тисяч навчань, 20,9 тисяч консультацій та 3,1 тисяч нарад.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/reforma-shkilnogo-harchuvannya-yak-ubezpechyty-ditej-vid-masovyh-otruyen
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
1
Нічого сказати

    26 Липня

    Шовкопряди, черв’яки та коники: 16 видів комах погодили для вживання у їжу

    Китай суттєво збільшив імпорт російської пшениці, але скоротив закупівлю кукурудзи

    Мінагрополітики та Держпродспоживслужба отримали нове ІТ обладнання придбане за кошти ЄС

    Україна збільшує експорт сої

    На залізничній мережі України навантажено понад 1,6 млн т зернових у липні

    Іспанія залишиться одним з основних напрямків експорту української пшениці та кукурудзи

    Українські аграрії мають обирати інновації і сучасні технології, щоб конкурувати з європейськими фермерами

    Понад 5,8 тис. вагонів з агропродукцією відправлено зі знижкою 30%

    Понад 9 тисяч агрогосподарств залучили цього року кредити на розвиток

    Експорт кукурудзи в 2024/25 МР може стати найнижчим за останні 8 сезонів, пшениці — за 11

    БІЛЬШЕ НОВИН