Реформа шкільного харчування: як убезпечити дітей від масових отруєнь

Реформа шкільного харчування: як убезпечити дітей від масових отруєнь
Фото: з відкритих джерел

З початку року Держпродспоживслужбою здійснено більше 1,2 тисяч лабораторних досліджень харчових продуктів, які використовувались для приготування страв у закладах освіти, на відповідність параметрам безпечності. За результатами проведеного контролю встановлено 92 невідповідності за мікробіологічними показниками, що склало 7% від досліджуваних зразків. Про це повідомила голова Держпродспоживслужби Владислава Магалецька під час регіонального форуму «Реформа системи шкільного харчування».

Форум проводиться в межах Національної стратегії розбудови безпечного і здорового освітнього середовища у Новій українській школі. Нагадаємо, що 2021 рік – це рік реформи шкільного харчування. З 1 січня діє новий Санітарний регламент для закладів загальної середньої освіти. Найголовніше, що відрізняє цей документ від санітарних правил 2001 року – нові підходи до організації харчування. Вимоги документа базуються на принципах здорового харчування, рекомендованих Всесвітньою організацією охорони здоров’я.

«Я дуже вдячна Першій леді України Олені Зеленській, яка є «двигуном» реформи шкільного харчування. Держпродспоживслужба, зі своєї сторони, завжди надасть всі необхідні роз’яснення та допомогу закладам освіти у її впровадженні. Наше завдання – не штрафувати чи накладати санкції, а допомогти запустити цю вкрай важливу реформу», – зазначила Владислава Магалецька.

Загалом з початку року Держпродспоживслужбою було проведено 1660 позапланових та 117 планових заходів державного контролю у сфері безпечності харчових продуктів. Виявлено 11 операторів ринку, які не були зареєстровані у встановленому законодавством порядку, та 48 операторів ринку, які здійснювали свою діяльність без необхідних документів дозвільного характеру.

Держпродспоживслужба проводить навчання з питань безпечності харчування в закладах освіти, надає необхідні роз’яснення зацікавленим сторонам. Так, з початку року в областях та м. Києві проведено більше 3,3 тисяч навчань, 20,9 тисяч консультацій та 3,1 тисяч нарад.

Перегляди: 2
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/reforma-shkilnogo-harchuvannya-yak-ubezpechyty-ditej-vid-masovyh-otruyen
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
1
Нічого сказати