Рекордна спека знищила врожай кукурудзи в Африці. ООН сподівається на допомогу України
Країни Південної Африки до початку 2025 року потребуватимуть історично високих обсягів продовольчої допомоги. За оцінкою мережі систем раннього попередження про голод Fews Net, ці потреби на 50% більші, ніж у неврожайний сезон 2023/2024 року, пише LIGA.Бізнес
Всесвітня продовольча програма ООН (WFP) ще на початку серпня повідомила, що шукає 290 000 тонн кукурудзи, зокрема з Мексики та України, в межах наймасштабніших заходів реагування на посуху у Південній Африці.
Рекордно високі температури в середині вегетаційного періоду на початку цього року знищили величезні площі основної харчової культури країн регіону – кукурудзи.
За даними Fews Net, південноафриканським країнам, які борються з наслідками найбільшої за сто років посухи, доведеться імпортувати щонайменше 3 млн тонн кукурудзи, що призведе до зростання цін на продовольство.
“Тоді як кілька країн перебувають у процесі укладання контрактів на імпорт кукурудзи з міжнародних ринків, особливо в Південній Америці, обмежена пропозиція на регіональному ринку призводить до завищених цін на кукурудзу”, – йдеться у звіті організації, що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку.
У Малаві та Зімбабве, наприклад, ціна на зерно кукурудзи вже приблизно на 130–150% вища за середню для цієї пори року.
Україна входить до числа найбільших виробників і експортерів кукурудзи у світі навіть під час повномасштабної війни. З березня 2022 року і до кінця липня 2024-го наша країна експортувала 62,22 млн тонн цієї зернової культури. Це найвищий показник з усіх видів агропродукції.