Рентабельність свинарства за час війни зросла до 300%

Рентабельність свинарства за час війни зросла до 300%
Фото: з відкритих джерел

За час війни в Україні різко зросла рентабельність свинарства, заявив керівник асоціації “М’ясної галузі” Микола Бабенко.

До війни собівартість свиней становила 30-35 грн/кг, а ціна реалізації – 45-50 грн/кг. 2022 року через блокування експорту зернових ціни на корми впали в рази. Наприклад, пшеничні висівки — у п’ять разів, а соєва макуха і соняшниковий шрот подешевшали у 2-3 рази, зернові – удвічі.

Водночас у липні 2022 року світові ціни на свиней і свинину зросли теж удвічі. В Україні собівартість свиней була менше ніж 20 грн/кг. Зараз вона зросла до 25-30 грн/кг, а ціна реалізації – до 85 грн/кг. 

“Візьмемо максимальну собівартість, що мала б бути без перевитрат – 35 гривень, а реалізацію 85 грн/кг і два обороти виробництва за рік, то рентабельність підвищилася за час війни до 300%”, – сказав Бабенко в інтерв’ю агентству Інтерфакс-Україна.

Тим часом українці значно менше, ніж європейці, споживають продукцію тваринництва і свинини зокрема. Якщо до війни середньорічне споживання свинини в Україні становило 14,5-15 кг/рік на людину, то зараз цей показник знизився до 11-12 кг. Водночас європейський показник – 40 кг/рік на душу населення, а у деяких країнах, де свинарство є однією з провідних галузей – 60-80 кг.

Бабенко назвав дві причини такої ситуації: низька купівельна спроможність населення і ціна на свинину. 

Джерело: biz.liga.net

Перегляди: 7
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/rentabelnist-svynarstva-za-chas-vijny-zrosla-do-300
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати
7