РepsiCo, Nestlé і Danone серед найбільших забруднювачів навколишнього середовища пластиком, – дослідження

РepsiCo, Nestlé і Danone серед найбільших забруднювачів навколишнього середовища пластиком, – дослідження
Фото: з відкритих джерел

Згідно з даними нового дослідження, компанії, що займаються виробництвом продуктів харчування та напоїв, Nestlé, PepsiCo, Danone і The Coca-Cola Co., є найбільшими забруднювачами навколишнього середовища пластиком.

Дослідження вкючало 28 570 зразків пластикових відходів різних торгових марок, знайдених на пляжах, річках і парках у 84 країнах.

У звіті стверджується, що існує сильна кореляція між компаніями з високим рівнем виробництва та забрудненням, причому групи компаній з виробництва продуктів харчування та напоїв «є непропорційно великими забруднювачами».

Упаковка продукції Coca-Cola становила найбільший відсоток фірмових пластикових відходів, про що заявлено у звіті про 1576 перевірок різних середовищ – 11%.

Товари PepsiCo наслідували цей приклад, склавши 5% виявлених пластикових виробів, тоді як упаковка продукції Nestlé і Danone становила по 3%.

Раніше цього місяця поліцейські інспектори обшукали завод з виробництва води Nestlé у Франції  через звинувачення у незаконному звалищі залишків пластикових пляшок. У листопаді минулого року генеральний прокурор штату Нью-Йорк Летиція Джеймс подала до суду на PepsiCo через вплив її пластикової упаковки на навколишнє середовище в місцевому регіоні Баффало.

Згідно з дослідженням, менше ніж 60 транснаціональних компаній відповідальні за понад 50% забруднення навколишнього середовища фірмовим пластиком.

Інші перелічені групи продуктів харчування та напоїв включають виробників Bakhresa Group, Unilever, Wings, Mayora Indah, Mondelez International, Mars і власника Indofood Salim Group.

Обґрунтовуючи результати, дослідники говорять, що «харчові продукти та напої, як правило, мають коротші періоди використання перед утилізацією, включаючи вищий відсоток одноразових (включно з короткочасними) товарів» порівняно з іншими компаніями FMCG, такими, наприклад, як побутові.«Продукти харчування та напої також мають більшу ймовірність споживання на ходу», — додається у звіті.

Більше половини пластикових виробів, виявлених у ході розслідування, були без означення марок, що робить ймовірним те, що «внесок провідних компаній може бути недооцінений», оскільки виробника цих пластикових виробів важче відстежити.

Дослідники підкреслили, що такі результати свідчать про необхідність звітності компаній про виробництво пластику, «незалежно від того, добровільно чи за дорученням уряду чи міжнародного юридично обов’язкового документа».

Дослідники закликали розробити «міжнародну базу даних із відкритим доступом, у якій компанії зобов’язані кількісно відстежувати та звітувати про свою продукцію, упаковку, бренди та викиди в навколишнє середовище».

Джерело: ІНФАГРО

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/repsico-nestle-i-danone-sered-najbilshyh-zabrudnyuvachiv-navkolyshnogo-seredovyshha-plastykom-doslidzhennya
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

    26 Липня

    Шовкопряди, черв’яки та коники: 16 видів комах погодили для вживання у їжу

    Китай суттєво збільшив імпорт російської пшениці, але скоротив закупівлю кукурудзи

    Мінагрополітики та Держпродспоживслужба отримали нове ІТ обладнання придбане за кошти ЄС

    Україна збільшує експорт сої

    На залізничній мережі України навантажено понад 1,6 млн т зернових у липні

    Іспанія залишиться одним з основних напрямків експорту української пшениці та кукурудзи

    Українські аграрії мають обирати інновації і сучасні технології, щоб конкурувати з європейськими фермерами

    Понад 5,8 тис. вагонів з агропродукцією відправлено зі знижкою 30%

    Понад 9 тисяч агрогосподарств залучили цього року кредити на розвиток

    Експорт кукурудзи в 2024/25 МР може стати найнижчим за останні 8 сезонів, пшениці — за 11

    БІЛЬШЕ НОВИН