рф намагається витіснити українських експортерів олії з тих ринків, де має краще логістичне плече — думка
росія збільшила експорт соняшникової олії в Індію та Китай, тобто намагається витіснити українських експортерів з цих ринків, де має зараз краще логістичне плече. В той час як українські виробники вимушені вибудовувати логістичні шляхи з залученням автотранспорту і через альтернативні порти — наприклад Констанцу.
Про це в інтервʼю Latifundist.com розповів директор «ГрадОлії» Ілля Єленський.
«Взагалі через це логістика збільшилася в два, а може і більше разів. Причому не тільки у витратах/вартості, а ще і в часі. В умовах постійного тренду до зниження цін на олію, для потенційних азійських покупців це має принципове значення. Вони не можуть довго чекати, оскільки це повністю з’їдає їхню маржу — робить неможливим продаж олії навіть за закупівельними цінами», — говорить Ілля Єленський.
За його словами, від зміни ситуації на міжнародних ринках олії вигоду отримала і Туреччина. Після того, як відкрився міжнародний зерновий коридор, вона активно закуповувала сиру українську олію, одночасно закуповуючи її і в росії.
«Сиру олію вона переробляла на своїх заводах, а кінцеву продукцію — рафіновану і бутильовану олію — за демпінговими цінами постачала на різні ринки: в Європу, на Близький Схід, азійські ринки. Тобто Туреччина відреагувала на ситуацію абсолютно прагматично — купуючи дешеву сировину, отримала значні прибутки», — додав директор «ГрадОлії».
Нагадаємо, що «Кернел» продав 312,72 тис. т соняшникової олії в четвертому кварталі 2022/23 фінансового року, що означає п’ятикратне зростання в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.