рф є «надмірною ланкою» у постачанні українського зерна на міжнародні ринки – посол

рф є «надмірною ланкою» у постачанні українського зерна на міжнародні ринки – посол
Фото: з відкритих джерел

росія є “надмірною ланкою” в ланцюгу постачання зерна з України на міжнародні ринки.

Про це сказав Надзвичайний та Повноважний Посол України в Туреччині Василь Боднар у коментарі Укрінформу за підсумками конференції “Перспективи “зернового коридору” – українське бачення”.

“Нам зараз важливо переконати міжнародних партнерів у необхідності страхування цих суден (що йдуть альтернативними морськими шляхами – ред.), необхідності замовлення більше зерна з України і таким чином створити додатковий тиск на росію з тим, щоб вона не блокувала застосування самого коридору, як було узгоджено. Якщо ні, то вивезення зерна відбуватиметься без неї. Насправді росія в цьому випадку надмірна ланка, яка не потрібна в нашому ланцюгу постачань зерна на міжнародні ринки”, – сказав дипломат.

Він зауважив, що переговори щодо забезпечення функціонування коридору з вивезення зерна успішно тривають.

“Наразі він (коридор – ред.) функціонує через територіальні води Румунії, Болгарії та Туреччини. Ми сподіваємося, що кількість кораблів буде зростати”, – сказав Боднар.

Посол наголосив, що проведення конференції в Анкарі є елементом політики щодо просування Формули миру Президента України, пункт 2 якої стосується глобальної продовольчої безпеки.

“Турецька сторона має найбільший досвід у реалізації медіаторських послуг, і “зерновий коридор”, який функціонував, у цьому в т.ч. була заслуга турецької сторони. Але в даному випадку країна-агресорка не проявляє конструктивності, має свої цілі, найімовірніше – бажання замінити наше зерно своїм і підважити взагалі функціонування “зернового коридору” для того, щоб не дати Україні нормально функціонувати”, – наголосив Боднар.

Перегляди: 2
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/rf-ye-nadmirnoyu-lankoyu-u-postachanni-ukrayinskogo-zerna-na-mizhnarodni-rynky-posol
Like
Цікаво
Подобається
1
Сумно
Нічого сказати