рф зіткнулась із новими проблемами при експорті зерна

рф зіткнулась із новими проблемами при експорті зерна
Фото: з відкритих джерел

Відсутність у росії кораблів і зниження інтересу західних зернотрейдерів до бізнесу з москвою збільшують витрати на перевезення російської пшениці. Про це повідомляє Reuters. 

Президент росії володимир путін пообіцяв замінити українське зерно російськими постачаннями в Африку після того, як москва в липні вийшла із зернової угоди, що забезпечувала безпечний прохід українського продовольчого вантажу в Чорному морі, запровадивши де-факто блокаду та атакуючи сховища в ході військової ескалації.

«Відповідь України, атаки морськими безпілотниками на російський нафтовий танкер і військовий корабель на її військово-морській базі в Новоросійську, поруч із великим зерновим і нафтовим портом, додала нових небезпек для транспорту в Чорному морі», – йдеться у повідомленні.

При цьому Едуард Зернін, голова Російського союзу експортерів зерна, посилався на потенційне посилення, як він назвав, «прихованих санкцій», які «можуть призвести до збільшення витрат на фрахт і страхування» для росії.

«Це відобразиться на рівні цін на пшеницю та інші зерна на світовому ринку», – сказав Зернін у коментарі Reuters.

Попри те, що експорт сільськогосподарської продукції не підпадає під прямі санкції Європи та США, запроваджені після того, як росія вторглася в Україну минулого року, москва каже, що обмеження на банківську діяльність і російських фізичних осіб є «прихованими санкціями» щодо торгівлі продуктами харчування, пояснює видання.

«Фінансові ризики та ризики безпеки, пов’язані з торгівлею з росією, посилені крахом Чорноморського коридору, підвищують вартість фрахту для москви та підштовхують її до використання старіших та менші суден, якими керують менш відомі судноплавні оператори», – повідомляє видання.

Ситуація викликає сумніви щодо того, чи зможе росія підтримувати рекордні темпи експорту, і якщо її не розв’язати, це може підвищити світові ціни на пшеницю.

Перегляди: 0
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/rf-zitknulas-iz-novymy-problemamy-pry-eksporti-zerna
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати