Рішення №1 проти шкідливих мишоподібних гризунів
Сприятливі погодні умови жовтня, який у певних областях синоптики назвали найтеплішим за останні роки, внесли свої корективи у фітосанітарний стан посівів озимих культур, а також багаторічних трав і насаджень. Як повідомляють фахівці компанії UKRAVIT SCIENCE PARK із різних регіонів України, наразі культури повсюдно потерпають від поширення популяцій шкідливих мишоподібних гризунів, здатних нанести значні збитки праці аграріїв. Тож у такій ситуації вони рекомендують регулярно проводити моніторинг посівів і своєчасно вживати відповідних захисних заходів.
«Стабільні підвищені температури жовтня сприяли активному розмноженню, розповсюдженню та збільшенню чисельності популяцій шкідливих мишоподібних гризунів, – підтверджує керівник агрономічного департаменту компанії Олександр Мигловець. – Сьогодні наші менеджери з технічної підтримки із різних областей відзначаютьповсюдне зростання популяцій звичайної сірої й гуртової полівок та інших видів, які розселяються за межі місць резервацій, в тому числі на сходи озимих культур, посіви багаторічних трав ідо багаторічних насаджень. Шкода від такої міграції дуже велика: адже за дефіциту кормової бази в осінній період гризуни в пошуках їжі можуть пошкоджувати рослини зернових, ріпака та інших культур, що негативно позначається за їх загальному рості та розвитку, спричиняє зрідженість посівіві негативно відбивається на перезимівлі озимих. Крім того, мишоподібні гризуни є переносниками численних хвороб, небезпечних як для людей, так і для свійських тварин. Тож поряд із такими профілактичними заходами, як дотримання сівозміни, знищення бур’янів на полях та в місцях резервацій гризунів, своєчасне та без втрат збирання врожаю, прибирання пожнивних рослинних решток, якісний обробіток ґрунту тощо їх щільність необхідно контролювати ще й за допомогою застосування високоефективних родентицидів».
Тому за результатами огляду посівів і насаджень при перевищенні рівня ЕПШ (від 3-х до 5-и і більше жилих колоній на гектар) Олександр рекомендує застосовувати високоефективний родентицид Бродвіт (бродіфакум, 0,25%). Його діюча речовина володіє кишковою дією та є антикоагулянтом другого покоління, механізм дії якого полягає в порушенні утворення вітаміну К1, необхідного для продукування білків протромбінового комплексу. Після поїдання принади у гризунів порушується згортання крові, що призводить до підвищеної схильності до кровотеч і подальшої загибелі.
Бродівіт застосовується проти всіх видів мишоподібних гризунів*. При цьому він не токсичний для корисних мікроорганізмів, не накопичується в об’єктах навколишнього природного середовища і є безпечним для довкілля. Суттєвою перевагою родентициду є надзвичайно простий спосіб приготування отруйної принади — із можливістю використання протруювальних машин. А за рахунок новітніх допоміжних речовин і сучасної препаративної форми препарат відмінно утримується на зерні. Важливо, що при приготуванні принади не утворюється пил, що забезпечує безпечні умови праці.
Окрім того, Бродівіт ще й надзвичайно економічно вигідне рішення, що особливо актуально в умовах війни: одна упаковка розрахована на захист посівів площею понад 30 га. Тож його застосування дозволить не лише справитися зі шкідливими мишоподібними гризунами, а й зберегти посіви та насадження.
* окрім видів, що охороняються законом