Рішення проти кліщів у посівах сої та плодових насадженнях

Рішення проти кліщів у посівах сої та плодових насадженнях
Фото: з відкритих джерел

Гідротермічні умови останніх тижнів за рахунок підвищення рівня вологи прискорили розвиток пізніх ярих культур. Однак подальше підвищення температур створило передумови до поширення комплексу небезпечних шкідників, у тому числі кліщів. На тлі цієї ситуації фахівці Ukravit закликають не ігнорувати цю проблему і своєчасно проводити необхідні захисні заходи.

«Жарка посушлива погода, що запанувала по всій країні після нетривалого дощового періоду, сприятиме розмноженню та розповсюдженню шкідників сої, зокрема кліщів, – зазначає керівник департаменту агротехнологій компанії Олександр Мигловець. – Як повідомляють наші регіональні агрономи-консультанти, у низці областей в межах порогової чисельності культуру пошкоджують попелиці, трипси, клопи,локальнопавутинний кліщ та інші. Не проконтрольовані своєчасно, вони можуть завдати суттєвих пошкоджень культурі. Так, павутинний кліщ за рахунок значної кількості поколінь та високого рівня шкодочинності здатен призвести до втрат майбутньої врожайності на рівні до 60-80%. Тому, щоб захиститися від потенційних втрат, необхідно проводити регулярний моніторинг посівів і  за потреби застосовувати акарициди, для комплексного захисту – інсекто-акарициди. Через велику кількість поколінь, яку за сприятливих умов здатен утворювати кліщ, перевагу необхідно віддати продуктам, які здатні проконтролювати всі стадії розвитку шкідника».

В поточних умовах Олександр рекомендує обрати інсекто-акарицид Ескаліп (абамектин, 30 г/л + спіродиклофен, 200 г/л). Препарат ефективно контролює різні види рослиноїдних кліщів, окремих сисних шкідників на сої та інших польових та плодових культурах. А за рахунок оптимального поєднання діючих речовин він забезпечує високу ефективність навіть проти кліщів, що набули резистентності до поширених діючих речовин. 

Абамектин у складі препарату – контактна діюча речовина з чітко вираженими трансламінарними властивостями. Вона стимулює вивільнення гамма-аміномасляної кислоти, яка виступає інгібітором передачі нервових імпульсів, в результаті чого у шкідників відбувається параліч, вони припиняють живлення і через декілька діб гинуть. А спіродиклофен – контактна діюча речовина, що блокує ацетил-КоА карбоксилазу – ключовий фермент синтезу жирних кислот. Спіродиклофен є високотоксичним для яєць, личинок і німф кліщів, а також впливає на дорослих самок, порушуючи їх фертильність; крім того, він ефективний проти сисних шкідників (листоблішок, попелиць, трипсів).

Ескаліп забезпечує одночасно швидкий «нокаут-ефект» і тривалий період захисної дії. Крім того, він володіє трансламінарною дією, що дозволяє знищувати кліщів на нижньому боці листків, де вони зазвичай локалізуються. А за рахунок мінімальної залежності від погодних умов та тривалої фотостабільності він діє навіть за спекотних умов і проникає крізь воскові нальоти рослин.  

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/rishennya-proty-klishhiv-u-posivah-soyi-ta-plodovyh-nasadzhennyah
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

  21 Липня

  Казахстан стає головним постачальником твердої пшениці в ЄС

  Мінагрополітики та учасники зернового ринку підписали Меморандум про взаєморозуміння

  Холдинг Фірташа збудував на Рівнеазоті власну генерацію: покриває 40% потреб

  Лохина вже дешевша за малину – чому преміальна ягода б’є цінові антирекорди в Україні?

  20 Липня

  В Україні вже намолочено понад 15 мільйонів тонн зернових та олійних

  Зерновий посівний комплекс Spirit: високопродуктивне дозування насіння

  Ціни на овочі впали: скільки коштують картопля, цибуля, морква та капуста

  19 Липня

  Реформа меліорації – важливий напрямок для успішного розвитку агросектору

  У Великій Британії зʼявиться корм для тварин з мʼясом, вирощеним у лабораторії

  Світові ціни на зернові культури знизились до найнижчого рівня з 2020 року

  БІЛЬШЕ НОВИН