Рішення Єврокомісії щодо обмеження експорту українського цукру поставить розвиток галузі на паузу

Рішення Єврокомісії щодо обмеження експорту українського цукру поставить розвиток галузі на паузу
Фото: з відкритих джерел

Єврокомісія ухвалила рішення щодо обмеження експорту українського цукру в обсязі 320 тис. тонн на 2024 рік і 150 тис. тонн на період до 1 червня 2025 року.

Про це в статті для журналу The Ukrainian Farmer повідомив директор НПЦ «Цукробурякового виробництва», член Комітету АПК при Торгово-промисловій палаті України Олександр Коротинський.

Він нагадав, що з початку повномасштабної війни країни ЄС скасували мита й квоти на цукор, і наші виробники активізували експорт до Євросоюзу, який в умовах обмеженої дії українських портів став чи не одним єдиним шляхом для збуту готової продукції. 

Зокрема, у 2022/23 календарному році Україна експортувала 507 тис. тонн цукру до ЄС. Європейські виробники почали висловлювати незадоволення й просили ввести обмеження для українського цукру.

«Рішення Єврокомісії може вдарити як по українських цукроварах, так і по агровиробниках і фактично поставити розвиток галузі на паузу», – зазначив Олександр Коротинський. 

Фахівець уточнив, що у 2024/25 МР аграрії планують посіяти близько 270 тис. гектарів цукрових буряків, з яких, згідно із середніми показниками за останні роки, прогнозується виробити до 2 млн тонн цукру (за сприятливих умов). 

«За даними Міністерства економіки України, станом на середину 2023 року внутрішнє споживання цукру становить близько 1 млн тонн. Відповідно, утворюється надлишок цукру. Тому вже тепер потрібно розмірковувати про можливі ринки для його експорту», – додав Олександр Коротинський.

Джерело: AgroTimes

Перегляди: 25
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/rishennya-yevrokomisiyi-shhodo-obmezhennya-eksportu-ukrayinskogo-czukru-postavyt-rozvytok-galuzi-na-pauzu
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати
1