Різке зростання цін на пальмову та соєву олію значно підтримає попит на соняшникову олію

Різке зростання цін на пальмову та соєву олію значно підтримає попит на соняшникову олію
Фото: з відкритих джерел

Зазвичай соняшникова олія залишається сильно недооціненою у порівнянні з соєвою, особливо українська олія, реалізувати яку продавцям дуже важко, незважаючи на суттєве скорочення виробництва в поточному сезоні.

Протягом тижня біржові котирування на пальмову та соєву олію виросли на 10% та 8,4% відповідно, тоді як ціни попиту на українську соняшникову олію підвищились лише на 3-4%.

Ціни попиту на поставки в порти Болгарії за тиждень виросли на 4,3% з 1150 $/т до 1200 $/т DAP, тоді як ціни попиту в портах України залишилися на рівні 1000-1050 $/т СРТ внаслідок скорочення попиту на тлі сильних ракетних обстрілів та невизначеності з подальшою роботою зернового коридору після 18 листопада.

Високі ціни на соєву олію підтримають попит та ціни на соняшникову олію, яка залишається недооціненою та важкодоступною для покупців через логістичні проблеми. В разі продовження роботи зернового коридору трейдери активізують закупівлю соняшникової олії в портах України. Але черговий обстріл маслоналивного терміналу компанії Вайтерра в Миколаєві знищив частину олію та завдав нових збитків, що посилило песимізм трейдерів щодо подальших закупівель.

Грудневі ф’ючерси на пальмову олію на біржі в Малайзії за тиждень виросли на 10,2% до місячного максимуму 4116 рінггитів/т або 872 $/т внаслідок сильних злив, що ускладнюють виробництво та логістику в Малайзії та Індонезії, та намірів Індії підвищити мито на імпорт пальмової олії, що активізувало короткостроковий попит.

Грудневі ф’ючерси на соєву олію на біржі в Чикаго за тиждень виросли на 8,3% до 4-місячного максимуму 1564 $/т на тлі високих темпів переробки сої у США та відновлення попиту на біодизель після чергового стрибка цін на автомобільне пальне.

Грудневі ф’ючерси на нафту марки Brent торгуються, як і тиждень тому, по 93 $/барель під тиском рішення Байдена про продовження поставок нафти зі стратегічних резервів та намірів обмежити ціни на російську нафту черговим пакетом санкцій.

Джерело: graintrade.com.ua

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/rizke-zrostannya-czin-na-palmovu-ta-soyevu-oliyu-znachno-pidtrymaye-popyt-na-sonyashnykovu-oliyu
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

  17 Червня

  Аграрії під загрозою: спрощену систему оподаткування можуть ліквідувати

  У травні сапери очистили і повернули аграріям в користування майже 30 тис. га сільгоспземель

  Морозиво з беконом та бородинським хлібом — львівський сімейний бренд створює нові смаки

  У Німеччині інфіковане АЧС м’ясо потрапило в магазин

  На Донеччині цьогоріч уклали 187 договорів купівлі-продажу сільгоспземель

  Новий функціонал еРиба – ставайте першими бета-тестувальниками електронних послуг

  В Україні дорожчає м’ясо: скільки коштують свинина та сало

  “Питання продовольчої безпеки”: Молочні підприємства закликають уряд не вимикати їм електроенергію

  Виробництво зернових буде збитковим, заробити допоможуть соняшник та ріпак, – дослідження

  Полуниця, черешня, лохина: які ціни на ягоди

  БІЛЬШЕ НОВИН