Робота «зернового коридору» продовжує залишатися низькоефективною

Робота «зернового коридору» продовжує залишатися низькоефективною
Фото: з відкритих джерел

За 38-ий тиждень роботи «зернового коридору» з 17 по 23 квітня 2023 року через морські порти Одеської області було експортовано 668,4 тис. т агропромислової продукції, що на 5% менше відвантажень цим каналом тиждень тому. Кількість кораблів, що були завантажені за цей тиждень, становила лише 15 одиниць, що на 1 судно більше показника попереднього тижня.

Про це повідомляє УКАБ.

Рух кораблів «зерновим коридором» відбувається по інерції, оскільки основною проблемою досі залишається саботаж та зміна підходів інспекцій на вхід з боку російської сторони. Відповідно, це спричиняє зменшення подальшого навантаження суден в портах. В середньому за результатами тижня, що минув, вдалося пройти перевірки не більше 2 суден на день на вихід, що є дуже низьким показником. В кращі періоди роботи цього каналу інспекцію проходило 5,5 суден за день.

Найбільші обсяги експорту протягом 38-го тижня роботи «зернового коридору» становили:

  • кукурудза (68% експорту за цей період);
  • пшениця (22%);
  • макуха соняшникова (8%).

Українська продукція попрямувала в країни Європи (Іспанія, Німеччина та Італія), Азії (Китай, Туреччина та Ємен) та Африки (Туніс та Ліван).

Всього з початку роботи «зернового коридору» з 1 серпня 2022 року по 23 квітня 2023 року вдалося експортувати 28,8 млн т продукції АПК нашим іноземним партнерам.

copy-copy-copy_61408114 (1)
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/robota-zernovogo-korydoru-prodovzhuye-zalyshatysya-nyzkoefektyvnoyu
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати