Російська соняшникова олія витісняє українську на ринках Індії та Китаю

Російська соняшникова олія витісняє українську на ринках Індії та Китаю
Фото: з відкритих джерел

Російська олія почала значно переважати на ключовому для української олії ринку – індійському. Про це розповів керівник бізнес-проєктів ІА «АПК-Інформ» Андрій Купченко на третій міжнародній масложировій конференції “FOC 2024: Fats and Oils Conference”, що проходила 7 червня в Алмати.

«З 2022 року на світовому ринку відбувається перерозподіл потоків соняшникової олії, пов’язаний безпосередньо з логістичними обмеженнями в Україні… У поточному сезоні експорт української соняшникової олії в Індію скоротився на 24%, тоді як приріст експорту російського продукту в цьому напрямку зріс майже в 3 рази», – повідомив експерт.

Ще один ринок, де російська олія стала домінувати – це китайський. Як зазначив А. Купченко, з початку поточного сезону експорт української соняшникової олії в цьому напрямку скоротився на 70%, проте поставки російського продукту також знизилися (приблизно на 40%).

Водночас українська соняшникова олія зміцнила позиції на турецькому ринку. «Поставки олії з України до Туреччини за останні два сезони значно зросли, потіснивши російський продукт», – зазначив спікер. За його словами, ще один ринок, де Україна та Росія нарощують свою присутність – це єгипетський. У поточному сезоні експорт української олії в цьому напрямку зріс майже в 7 разів, російської – приблизно в 2 рази. Проте російський продукт залишається домінуючим на ринку Єгипту, уточнив експерт.

Експортні ціни на українську соняшникову олію з доставкою до портів Чорного моря залишаються на рівні 900-910 $/т через значний дефіцит поставок наприкінці сезону та активний експорт останніми місяцями. За даними Trading Economics, протягом тижня середня ціна на соняшникову олію з доставкою покупцям зросла на 1% до 925 $/т, загалом додавши за місяць 8,4%.

Насичення світових ринків соєвою та ріпаковою олією нового врожаю дещо послабить попит на дорожчу соняшникову олію найближчим часом.

Джерело: graintrade.com.ua

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/rosijska-sonyashnykova-oliya-vytisnyaye-ukrayinsku-na-rynkah-indiyi-ta-kytayu
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

  21 Липня

  Казахстан стає головним постачальником твердої пшениці в ЄС

  Мінагрополітики та учасники зернового ринку підписали Меморандум про взаєморозуміння

  Холдинг Фірташа збудував на Рівнеазоті власну генерацію: покриває 40% потреб

  Лохина вже дешевша за малину – чому преміальна ягода б’є цінові антирекорди в Україні?

  20 Липня

  В Україні вже намолочено понад 15 мільйонів тонн зернових та олійних

  Зерновий посівний комплекс Spirit: високопродуктивне дозування насіння

  Ціни на овочі впали: скільки коштують картопля, цибуля, морква та капуста

  19 Липня

  Реформа меліорації – важливий напрямок для успішного розвитку агросектору

  У Великій Британії зʼявиться корм для тварин з мʼясом, вирощеним у лабораторії

  Світові ціни на зернові культури знизились до найнижчого рівня з 2020 року

  БІЛЬШЕ НОВИН