Російську агропродукцію в ЄС можна замінити українськими агротоварами – агарний міністр Латвії

Російську агропродукцію в ЄС можна замінити українськими агротоварами – агарний міністр Латвії
Фото: з відкритих джерел

Латвія має намір обговорити з міністрами сільського господарства Європейського Союзу заборону на імпорт російської агропродукції до країн ЄС і можливу заміну їх українськими агротоварами, повідомив міністр сільського господарства Латвії Армандс Краузе, пише Інтерфакс-Україна.

“Запропоную сьогодні розпочати обговорення санкцій щодо російської сільськогосподарської продукції. В Європі достатньо їжі. Ми самодостатні. Будь-який дохід російського режиму дає дохід військовій машині”, – сказав він перед засіданням Ради ЄС із сільського господарства та рибальства в Брюсселі.

Латвійський міністр нагадав, що 2014 року, коли росія запровадила одностороннє ембарго на низку європейських продуктів, ЄС не вжив заборонних заходів у відповідь.

“Наразі імпорт (із рф – ІФ-У) зростає. Крупи, можливо, навіть вкрадені в Україні. Ми не знаємо, звідки ця продукція. Саме з цього ми хотіли б розпочати дискусію про скорочення торгівлі з росією продовольством настільки, наскільки це можливо і дозволяють санкції”, – пояснив свою позицію Краузе і додав, що Латвія проситиме створити робочу групу щодо запровадження заборони на імпорт російських продуктів харчування при Єврокомісії.

Він також уточнив, що ЄС імпортує зернові культури на суму близько EUR2,2 млрд, а загальна вартість харчових продуктів, зокрема пшениці та кукурудзи, що споживаються щорічно в ЄС, становить близько EUR3 млрд.

“Це (імпорт зерна з рф – ІФ-У) дуже чутливо для фермерів. Як ви знаєте, у Польщі та Латвії відбуваються протести фермерів. Фермери дуже незадоволені тим, що ціни падають. Дуже складно конкурувати з третіми країнами, такими як Росія, де вони виробляють продукцію не за нашими стандартами. Їх не хвилюють зміни клімату, їх не хвилюють викиди. Нашим фермерам доводиться вкладати багато грошей, щоб інвестувати в цей абсолютно новий клімат, заходи зі скорочення змін”, – розповів латвійський міністр.

Він повідомив, що ініціативу щодо обмеження Євросоюзом імпорту зерна з РФ підтримують Литва та Естонія. На засіданні аграрних міністрів ЄС у вівторок буде також видно реакцію на цю ініціативу представників інших європейських країн.

“Насправді нам не потрібен імпорт продовольства в Європі. А якщо є якісь групи товарів, яких бракує, наприклад соняшникової олії, то є виробник – дуже велика Україна. Ми можемо купувати всі продукти харчування, які імпортуємо з Росії, в України. Ми зможемо їх замінити й дати можливість допомогти уряду України фінансувати цю війну проти російської агресії”, – резюмував Краузе.

Як повідомлялося, чинні санкції ЄС проти Росії не поширюються на сільськогосподарську та продовольчу продукцію, і ні законодавство ЄС, ні законодавство Латвії не обмежує імпорту продовольчих товарів, включно із зерном, з Росії та їх транспортування територією ЄС.

Зерно з Росії ввозиться до Латвії і як імпорт, і транзитом. Основну частину імпорту становить кукурудза.

З 24 лютого 2022 року Брюссель погодив на рівні ЄС і запровадив 11 пакетів санкцій проти Росії, обмежувальні заходи стосуються компаній, банків, частково сектору енергетики. Очікується, що 12-й пакет обмежувальних заходів, який готують, стосуватиметься російських алмазів, ювелірних виробів.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/rosijsku-agroprodukcziyu-v-yes-mozhna-zaminyty-ukrayinskymy-agrotovaramy-agarnyj-ministr-latviyi
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

    26 Липня

    Шовкопряди, черв’яки та коники: 16 видів комах погодили для вживання у їжу

    Китай суттєво збільшив імпорт російської пшениці, але скоротив закупівлю кукурудзи

    Мінагрополітики та Держпродспоживслужба отримали нове ІТ обладнання придбане за кошти ЄС

    Україна збільшує експорт сої

    На залізничній мережі України навантажено понад 1,6 млн т зернових у липні

    Іспанія залишиться одним з основних напрямків експорту української пшениці та кукурудзи

    Українські аграрії мають обирати інновації і сучасні технології, щоб конкурувати з європейськими фермерами

    Понад 5,8 тис. вагонів з агропродукцією відправлено зі знижкою 30%

    Понад 9 тисяч агрогосподарств залучили цього року кредити на розвиток

    Експорт кукурудзи в 2024/25 МР може стати найнижчим за останні 8 сезонів, пшениці — за 11

    БІЛЬШЕ НОВИН