Російський рубль досяг рекордного зростання на тлі зниження попиту на валюту

Попит на іноземну валюту в російській федерації знизився до найнижчих показників з моменту запровадження обмежень щодо Московської біржі. На цьому тлі російський рубль значно зміцнив свої позиції, досягнувши максимуму відносно долара США за останні два роки.
Про це розповідає AgroReview
Чинники зміцнення рубля
Цьогорічне зростання рубля пов’язують з оптимістичними настроями щодо можливого завершення збройного конфлікту між рф та Україною. На динаміку курсу також вплинули стабільна пропозиція валюти з боку експортерів і високі процентні ставки, які підтримує Центральний банк росії. У Центробанку відзначають, що збереження рекордно високої ключової ставки спрямоване на стримування інфляції, що сприяє підвищенню курсу національної валюти.
Статистика і тенденції фінансового ринку
Станом на сьогодні курс рубля на місцевому ринку виріс до 80,22 за долар, що стало найсильнішим показником з кінця травня 2023 року. У звіті Банку росії наголошується, що продажі іноземної валюти, пов’язані з експортом, скоротилися лише на 2%, попри суттєве зниження цін на нафту. Це свідчить про те, що експортери продовжують стабільно конвертувати валютну виручку в рублі.
“Попит на іноземну валюту в Росії поступово знижується і вже впав до найнижчого рівня з моменту введення санкцій щодо Московської біржі та припинення торгів доларом і євро, йдеться у звіті Центробанку”.
На світовому позабіржовому ринку рубль упродовж цього року зріс більш ніж на 40%, випередивши навіть золото за рівнем прибутковості та ставши найбільш вигідним активом для інвесторів.