росія намагається витіснити Україну з продовольчого ринку

росія намагається витіснити Україну з продовольчого ринку
Фото: з відкритих джерел

Країна-агресор росія намагається витіснити Україну з продовольчого ринку та впливати на продбезпеку світу. Тому продовжуватиме створювати проблеми з постачанням зерна та погіршувати нашу економіку. У листопаді сплинуть 120 днів дії Стамбульської угоди. Сьогодні вкрай важлива підтримка країн-партнерів України, робота дипломатичних місій для пролонгації «зернової угоди».

Заступник голови Всеукраїнської Аграрної Ради (ВАР) Денис Марчук розповідає Comments.ua, що перша заява путіна про можливе припинення експорту зерна прозвучала на Східному економічному форумі, що проходив з 5 по 8 вересня у Владивостоці. Також це питання обговорювалося під час зустрічі путіна з президентом Туреччини Ердоганом на 22-му саміті глав держав Шанхайської організації співробітництва в узбецькому Самарканді минулого тижня.

“Це — погані сигнали, що вказують, що після закінчення 120 днів росія, дійсно, вимагатиме припинення роботи Стамбульської угоди, укладеної в липні і дозволила з початку серпня почати експорт українського зерна морськими шляхами”, — попереджає експерт.

Він упевнений, що на такий шантаж росіяни йдуть усвідомлено, розуміючи значну частку українського продовольства на світовому ринку. Особливо в Азії, Африці, ЄС.

“На частку України припадає близько 12% світового експорту зерна пшениці, 15% кукурудзи, до 50% олії. Тобто фактично ми входимо до топ-експортерів із забезпечення продовольчої безпеки світу, – пояснює Денис Марчук. – З огляду на санкції, які діють зараз проти росії, їхнє посилення, країна-терорист дістає чи не останній свій козир – продовольчий шантаж. І намагається таким чином, посилаючись на придумані речі на кшталт того, що українське зерно нібито не везуть до найбідніших країн (хоч це не так), послабити санкції чи скасувати угоду”.

Погано, що цьому продовольчому тероризму частково підіграє Туреччина, для якої, схоже, важливіші інші економіко-політичні питання, пов’язані з росією, зазначає експерт.

“Саме тому я не виключаю, що у листопаді, після завершення 120 днів роботи Стамбульської угоди, все зведеться до того, щоб її не продовжувати. Тим важливіша зараз робота наших дипломатів зі світовими партнерами. Щоб запобігти зриву домовленостей, залишити їх у силі на постійній основі, – вважає Денис Марчук. – Якщо росія все ж таки піде на зрив “зернової угоди”, нам слід наполягати на отриманні важкого далекобійного озброєння, яке можна використовувати під час морських боїв. Ми і весь світ не маємо ставати заручником рішень росії щодо того – пропускати кораблі в українські порти, випускати їх звідти чи ні. Заяви президента України у цьому ракурсі є абсолютно логічними. Він діє на випередження, шукає можливості, щоб наше продовольство продовжувало надходити на світові ринки. Адже від цього залежить не лише глобальна продуктова безпека, а й можливість України отримувати важливі валютні надходження під час війни”.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/rosiya-namagayetsya-vytisnyty-ukrayinu-z-prodovolchogo-rynku
Like
Цікаво
1
Подобається
Сумно
Нічого сказати

  17 Червня

  Аграрії під загрозою: спрощену систему оподаткування можуть ліквідувати

  У травні сапери очистили і повернули аграріям в користування майже 30 тис. га сільгоспземель

  Морозиво з беконом та бородинським хлібом — львівський сімейний бренд створює нові смаки

  У Німеччині інфіковане АЧС м’ясо потрапило в магазин

  На Донеччині цьогоріч уклали 187 договорів купівлі-продажу сільгоспземель

  Новий функціонал еРиба – ставайте першими бета-тестувальниками електронних послуг

  В Україні дорожчає м’ясо: скільки коштують свинина та сало

  “Питання продовольчої безпеки”: Молочні підприємства закликають уряд не вимикати їм електроенергію

  Виробництво зернових буде збитковим, заробити допоможуть соняшник та ріпак, – дослідження

  Полуниця, черешня, лохина: які ціни на ягоди

  БІЛЬШЕ НОВИН