росія вкрала в України зерно щонайменше на 1 млрд доларів – Bloomberg

росія вкрала в України зерно щонайменше на 1 млрд доларів – Bloomberg
Фото: з відкритих джерел

росія вкрала в України зерно як мінімум на 1 млрд доларів. Його зібрали на тимчасово окупованій території та незаконно вивезли з України.

Про це йдеться у публікації Bloomberg. Такий висновок зробили завдяки дослідженню із використанням супутникових знімків програми NASA з продовольчої безпеки та сільського господарства.

Майже 6 мільйонів тонн пшениці було зібрано із районів, які тимчасово окуповані, за даними NASA Harvest. Близько 88% озимих культур, посаджених на окупованих площах, було зібрано, тоді як неприбрані ділянки були переважно уздовж лінії фронту.

“Україна є великим експортером пшениці, і блокада її портів після вторгнення Росії призвела до зростання цін, що потенційно зробило контрабанду зерна більш прибутковою. Дозвіл Україні відновити експорт допоміг знизити ціни на зерно, але вони, як і раніше, залишаються історично високими”. публікації.

Команда NASA Harvest підрахувала, що фермери зібрали 26,6 млн тонн пшениці цього року в Україні, що на кілька мільйонів тонн більше, ніж прогнозували. Великий український виробник HarvEast заявив, що всі озимі культури, які він посадив на своїй землі на Донеччині, були зібрані окупаційними силами цього літа.

Джерело: OBOZREVATEL

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/rosiya-vkrala-v-ukrayiny-zerno-shhonajmenshe-na-1-mlrd-dolariv-bloomberg
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати