Росія використовує «тихе» завантаження краденого зерна на рейді

Росія використовує «тихе» завантаження краденого зерна на рейді
Фото: з відкритих джерел

Щоб приховати факт крадіжки зерна з окупованих територій України, російські судна здійснюють завантаження продукції методом STS (ship-to-ship).

Після повномасштабного вторгнення рф в Україну, кілька незалежних розслідувань зафіксували аномальний сплеск відвантажень зерна з порту Севастополя в Криму, анексованому росією.

Згідно з розслідуванням Financial Times, лише у травні в Севастополі завантажили на балкери та вивезли близько 140 тис. тонн зерна. В іншому розслідуванні російські далекобійники, опитані Wall Street Journal, пояснили, як вони отримали контракт на перевезення зерна із нещодавно окупованих районів України до Севастополя.

За даними Windward, за останній рік активність AIS у Чорному морі для суден під російським та сирійським прапорами збільшилася на 160%, здебільшого з початку вторгнення. В останні місяці більшість «темних» рейсів, що почалися в Азовському морі, завершилися в Туреччині чи Болгарії, а деякі судна вирушили до Сирії.

Крім руху до Севастополя та з нього, російські балкери зустрічаються групами на якірній стоянці в Керченському порту, а супутникові знімки ясно свідчать, що триває передача вантажу методом STS.

Супутникова розвідка Windward виявила схему підозрілих перевалок зерна з одного судна на інше в Керченській протоці, контрольованій росією. Там невеликі балкери зустрічаються з більшими суднами, щоби передати вантаж на експорт.

Темна перевалка на рейді — одна зі стратегій ухилення від санкцій, яку зазвичай використовують при перевантаженні контрабандної нафти. Перевалювати зерно на рейді законно, однак у поєднанні з відключенням AIS такий метод може вказувати на обробку незаконних вантажів.

Так, Windward визначила у Керченській протоці групу з п’яти суден — двох невеликих балкерів, одного середнього балкера та двох допоміжних суден. Два невеликі балкери довгий час працювали в темний час доби в Азовському морі, ввімкнувши передавачі AIS на річці Дон. Зважаючи на їх заявлені осадки, балкери завантажували зерно в російському порту Азов.

Після зустрічі велике судно збільшило осадку, вказану в AIS, з 6,2 до 9,9 м (ознака завантаженості), потім вирушило до Туреччини, де зменшило осадку до 6,2 м (ознака того, що судно розвантажили). З того часу судно здійснювало аналогічні рейси, які завершувалися у Лівії.

«Окрім поширення темної діяльності в районі Чорного моря після російського вторгнення в Україну, ми зараз спостерігаємо скоординовані зустрічі вантажних суден, що виглядає як явна спроба обійти обмеження та санкції за допомогою контрабанди», — резюмували у Windward.

Джерело: ua.usm.media

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/rosiya-vykorystovuye-tyhe-zavantazhennya-kradenogo-zerna-na-rejdi
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати