Польські садівники продовжують годувати яблуком росіян завдяки «паралельному імпорту»

Польські садівники продовжують годувати яблуком росіян завдяки «паралельному імпорту»
Фото: з відкритих джерел

За інформацією аналітиків EastFruit, польські садівники продовжують годувати яблуком споживачів країни-агресора та непогано заробляти на цьому. Водночас вони регулярно вимагають заборонити імпорт продуктів харчування з України, яка захищається від агресора, якого годують польські виробники яблука.

Незважаючи на заборону імпорту яблука з Польщі до росії, за перше півріччя 2023 року від 50 до 70 тис. тонн свіжого яблука з Польщі знайшли своїх споживачів у росії. Як Польщі вдається обходити заборону? У цьому полякам допомагають Казахстан та Білорусь. Експорт яблука в ці країни, які входять до так званого Євразійського економічного союзу разом із росією, не заборонено.

Трейдери в цих країнах, за словами багатьох учасників ринку, активно користуються цією можливістю для реекспорту яблука на ринок росії. Звичайно, такі операції не є легальними, в Казахстані чи Білорусі, тому що проводиться заміна документів про походження яблука, проте контролюючі органи у всіх країнах заплющують очі на цю діяльність. Більше того, росія всіляко заохочує сірий реекспорт, тому що їсти хочеться.

Це можна було б назвати «паралельним імпортом», якби польські постачальники не знали, для кого насправді призначається яблуко. Однак це не так – постачальники чудово знають і розуміють, що яблуко йде в росію, але заради заробітку заплющують очі на те, що годують агресора.

Офіційні дані польської зовнішньоторговельної статистики за перші шість місяців 2023 року показують, що до Казахстану було експортовано 43,2 тис. тонн свіжого яблука, а до Білорусі – 26,5 тис. тонн. Таким чином, загальний обсяг поставок до цих країн досяг майже 70 тис. тонн або понад 15% всього яблука.

Серед інших лідерів із закупівель яблука в Польщі були Румунія з обсягом імпорту в 47,8 тис. тонн, Єгипет – 36,7 тис. тонн та Індія, що закупила 25,3 тис. тонн польського яблука. Таким чином, можна зробити висновки, що доходи виробників яблука Польщі й надалі значною мірою залежать від постачання ринку росії.

Перегляди: 3
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/rosiya-zalyshayetsya-golovnym-rynkom-zbutu-dlya-yabluka-z-polshhi-zavdyaky-paralelnomu-importu
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати