Агрономічні залежності для максимізації врожайності сої

Дослідження показують, що ранній посів сої, проведений до 20 квітня, є ключовим фактором для досягнення максимальної урожайності. Найбільше падіння врожайності спостерігається при затягуванні термінів посіву, особливо на карбонатних ґрунтах.
Про це розповідає AgroReview
Про це повідомив керівник центру аграрного розвитку компанії «Західний Буг» Дмитро Кисельов під час круглого столу на тему «Дорожня карта вирощування сої». Він зазначив, що за багаторічними даними компанії, кукурудза є найкращим попередником для сої, тоді як зернові займають друге місце.
«Якщо сіяти сою по сої, то, наприклад, на карбонатних ґрунтах втрачається 24% потенціалу врожайності, попередник цукровий буряк «провалює» урожайність на 11%. На жаль, буряк знищує в ґрунті корисну біоту, тому важливо працювати з біологією в наступній культурі» — зазначає Дмитро Кисельов.
Крім того, на врожайність впливають терміни проведення ґрунтообробітку. Виявлено, що весняний, навіть якісний обробіток, є менш ефективним у порівнянні з осіннім. Вже за допомогою strip-till-посіву сівалками точного висіву можливо отримати додаткову надбавку до 5% від середньозваженої урожайності сої.
«Досягнути піку врожайності можна завдяки максимальному продовженню періоду вегетації сої, використовуючи біологічні механізми вегетації. Соя має бути на полі в межах 150-160 днів» — розповідає Дмитро Кисельов.