Біологізоване вирощування польових культур в агрофірмі Колос

Технологія вирощування польових культур у ТОВ «Агрофірма “Колос”» на Дніпропетровщині поступово стає більш біологізованою. Компанія визначає цей процес як експериментальний, що відкриває нові можливості для агрономії.
Про це розповідає AgroReview
Головний агроном агрофірми Роман Карлов у статті, опублікованій в журналі The Ukrainian Farmer, розповів про зміни в підходах до обробки ґрунту. «Раніше ми активно застосовували біодеструктори стерні – вважали, що нам швидко треба розкласти пожнивні рештки, тому подрібнювали стерню мульчувачем, після чого дискували. Усе змінилося 2015 року, коли наш дорогий мульчувач поламався, тож довелося від нього відмовитися. Неподрібнені рештки загортали дисками, але якість роботи була незадовільною. Менше з тим пшениця, що зійшла тільки взимку після опадів, після трьох підживлень дала рекордний для нас урожай – 7,2 т/га на круг. Хоч зазвичай мали 4,5–5,5 т/га. Тоді й замислилися: якщо ми не подрібнювали рештки, то навіщо нам уносити деструктор?», – зазначив фахівець.
Перехід на вертикальний обробіток
В 2017 році агрофірма перейшла на вертикальний обробіток, що стало вирішальним моментом у їхній практиці. Виявилося, що рештки не потрібно подрібнювати, адже вони виконують корисні функції: зберігають вологу, запобігають вітровій ерозії та переущільненню верхнього шару ґрунту. Шари ґрунту залишаються незмішаними, а мікроорганізми можуть ефективно переробляти пожнивні рештки, що покращує якість ґрунту.
Ефективність біопрепаратів у захисті рослин
За словами Романа Карлова, біопрепарати значно допомагають у боротьбі з хворобами соняшнику й ріпаку, де хімічні засоби захисту виявляються неефективними. «Бачимо, що біозахист доволі ефективний і дешевший, як порівняти з хімічним. Застосовуючи біопродукти, економимо складні міндобрива на 100%, азотні – на 30%. Післядія біопрепаратів позначається на наступній культурі – вона розвивається краще», – додав він. Торік пшениця по соняшнику виглядала набагато краще на ділянках, де застосовували біопрепарати.
Нагадаємо, що «Агрофірма “Колос”» змогла зменшити норми внесення добрив без зниження врожайності, що є важливим кроком у напрямку сталого розвитку агрономії.