Болгарська олійно-жирова галузь страждає від дефіциту соняшнику

Дефіцит соняшнику стає серйозною загрозою для стабільної роботи переробної галузі Болгарії. Внаслідок цього багато підприємств змушені призупиняти свою діяльність, а також оголошують про подальше підвищення цін. Низький урожай соняшнику у 2024 році, який складе лише 1,42 млн тонн, погіршується через обмеження на імпорт соняшнику з України — основного постачальника у 2022-2023 роках.
Про це розповідає AgroReview
Болгарія історично була відомим експортером сирого насіння соняшника, проте значні приватні інвестиції в переробні потужності змінили цю ситуацію, перетворивши країну на одного з великих експортерів соняшникової олії та створивши профіцит виробничих можливостей.
Ключові ринки збуту
Головні ринки, на які постачається болгарська олія, включають Індію та Південну Африку. Що стосується соняшникового шроту, його основними споживачами є Китай, Ізраїль і Марокко, тоді як очищений соняшник постачається до США, Австралії, Нової Зеландії та Великобританії.
Регіональні наслідки
Ця ситуація вже має регіональний характер, оскільки в сусідній Румунії також очікується підвищення цін на соняшник на фоні дефіциту.
Повна версія статті доступна передплатникам аналітичного звіту «BLACK SEA & DANUBE OILSEED REPORT» від УкрАгроКонсалт.
Для отримання зразка звіту та оформлення підписки, відвідайте відповідний розділ.
Забезпечте впевненість у своїй бізнес-стратегії завдяки професійній аналітиці та прогнозам агроринку України та Чорноморського регіону.