Ціни на соняшник в Україні: вплив падіння цін на шрот та стабільність олії

В Україні спостерігається зниження цін попиту на соняшникову олію, що стало наслідком падіння котирувань на пальмову олію. Незважаючи на різке підвищення цін на соєву олію на біржі в Чикаго, яке підтримало котирування пальмової олії, ціни попиту на соняшникову олію залишилися практично незмінними. Введені президентом США Дональдом Трампом імпортні мита на товари з інших країн вже призвели до падіння цін на нафту, що, в свою чергу, загострить тиск на ціни соєвої та інших рослинних олій.
Про це розповідає AgroReview
Закупівельні ціни на соняшник з олійністю 50% в Україні коливаються в межах 26,500-27,500 грн/т з доставкою на завод. Однак переробники у цій сфері працюють нестабільно, а деякі навіть зупинили виробництво через низьку маржу переробки та дефіцит сировини, що зменшує конкуренцію за соняшник.
Експортні ціни на соняшниковий шрот та інші олії
Експортні ціни попиту на соняшниковий шрот в портах Чорного моря залишаються на низькому рівні 215-220 $/т. Тим не менш, ціни на фуражну кукурудзу та пшеницю цього тижня незначно відновилися після попереднього падіння, що може позитивно вплинути на ціни на шрот у майбутньому.
Ціни попиту на соняшникову олію з доставкою до портів Чорного моря підвищилися на 5-10 $/т, досягнувши 1125-1130 $/т. Однак це зростання майже не відобразилося на підвищенні котирувань соєвої олії, яка за тиждень зросла на 15%.
Ф’ючерси та вплив світових тенденцій
Травневі ф’ючерси на соєву олію на біржі в Чикаго зросли ще на 2,1% до 1068 $/т, демонструючи спекулятивне зростання на 15,4% через обговорення можливого збільшення виробництва біодизеля в США у 2026 році. У той же час червневі ф’ючерси на пальмову олію на біржі Bursa в Малайзії виросли на 2,2% до 4518 ринггітів/т (або 1015 $/т), але це зростання може бути обмежене падінням цін на нафту, яке розпочалося через митні заходи Трампа.
Крім того, початок “торговельної війни” США проти 60 країн світу матиме значний вплив на американську та світову економіки, що може призвести до загального зниження цін на товари. Котирування на нафту вже впали на 2%.
Подальший розвиток ситуації на зерновому та олійному ринку в Україні та Чорноморському регіоні буде обговорено на 23-й Міжнародній конференції, яка відбудеться 24 квітня в Києві.
«Приєднуйтесь до стратегічних дискусій та нетворкінгу з лідерами галузі!»